Czytasz: Dziołszka i Syneczek z Rybnika

Dziołszka i Syneczek z Rybnika

Pojawienie się na świecie dziecka to dla rodziny czas wyjątkowy.

Z narodzin małych rybniczan cieszy się także Miasto, dlatego też przygotowało dla niemowlaków i ich rodziców prezent – body i śliniaczek z napisem Dziołszka lub Syneczek z Rybnika. 


Ubranka z emblematami odpowiednimi dla dziewczynki lub chłopca, przekazywane są przy rejestracji narodzin nowo narodzonego dziecka w rybnickim Urzędzie Stanu Cywilnego. 


– Rodzicom noworodków gratulacje i drobne upominki składają członkowie rodziny, przyjaciele i znajomi. To bardzo miły zwyczaj, w który włącza się Miasto. Tym drobnym gestem chcemy podkreślić, że bardzo zależy nam na najmłodszych rybniczanach, że Miasto czeka na nich i ma im sporo do zaoferowania – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.


Body i śliniaczek to upominek funkcjonalny. W rybnickim wydaniu mają jednak także wartość dodatkową – poprzez napis Dziołszka lub Syneczek z Rybnika wskazują na identyfikację z miastem, a dzięki wykorzystaniu form gwarowych – na związek z tradycją śląską. 


Wraz z oryginalnymi ubrankami przekazywany jest też list Prezydenta Rybnika, w którym gospodarz miasta życzy dziecku wszelkiej pomyślności, a rodzicom składa gratulacje.

Czytaj więcej