Czytasz: Dzień Marzeń w Katowicach

Dzień Marzeń w Katowicach

To cykliczna akcja Fundacji Mam Marzenie, która w tym roku przyjmie formę gry miejskiej dla całych rodzin.

Już 20 maja w Katowicach odbędzie się „Dzień Marzeń”. To cykliczna akcja Fundacji Mam Marzenie, która w tym roku przyjmie formę gry miejskiej dla całych rodzin. Rejestracja uczestników trwa do 18 maja.

„Dzień Marzeń” to inicjatywa, która skierowana jest do dzieci, rodziców i lekarzy. Jego inspiracją było życzenie jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnego rozpoznania choroby i tym samym zwiększenia szansy na pełne wyleczenie.

Tegoroczne edycja przyjmie formę gry miejskiej dla całych rodzin. Na stacjach rozmieszczonych w ważnych miejscach Katowic, uczestnicy będą wykonywali zadania związane z profilaktyką i zdrowym trybem życia. Wśród tematów pojawią się zagadnienia związane m.in. z pierwszą pomocą przedmedyczną, dietetyką, dbaniem o uzębienie, czy sztuką relaksacji. Nie zabraknie także badań profilaktycznych dotyczących nowotworu piersi oraz cukrzycy.

W grze mogą wziąć udział osoby, które do 18 maja zarejestrują się poprzez formularz zamieszczony na stronie www.dzienmarzen.org/rejestracja, a także ci, którzy przyjdą na start gry w godzinach 9:30.00-11.30 (w przypadku wolnych miejsc). Drużyna biorąca udział w grze miejskiej może liczyć od 2 do 4 osób.   

Więcej informacji o akcji i samej fundacji można znaleźć na stronach:www.mammarzenie.org
i dzienmarzen.org.

Czytaj więcej