Czytasz: Dzień Dziadka 2018: Kiedy jest Dzień Dziadka? Kartki na Dzień Dziadka [SPRAWDŹ]

Dzień Dziadka 2018: Kiedy jest Dzień Dziadka? Kartki na Dzień Dziadka [SPRAWDŹ]

Mamy dla Was kartki na Dzień Dziadka, na które można wpisać życzenia.

Kiedy jest Dzień Dziadka 2018?

Dzień Dziadka 2018 obchodzimy już 22 stycznia. Jako, że to wyjątkowe święto zbliża się wielkimi krokami pora pomyśleć już, jakie życzenia złożymy swoim ukochanym dziadkom. 

Kartki na Dzień Dziadka 2018

Mamy dla Was kartki na Dzień Dziadka, na które można wpisać życzenia. Z pewnością taka kartka dla dziadka z własnoręcznie wpisanymi życzeniami sprawi, że obdarowywany się ucieszy.

 

Dzień Dziadka na świecie

Amerykańskim (w USA i Kanadzie) odpowiednikiem naszych dni dziadka i babci jest Narodowy Dzień Dziadków, ang. National Grandparents Day. Nie jest więc świętem rozdzielonym na dwa dni.

W USA jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez Kongres i prezydenta, ustanowione w 1978 roku przez Jimmy'ego Cartera na pierwszą niedzielę po Święcie PracyLabour Day, które obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września zarówno w USA, jak i Kanadzie. Tak więc Dzień Dziadków w obu krajach również obchodzony jest we wrześniu.

Dzień ten ma swój oficjalny hymn A Song for Grandma and Grandpa ("Piosenka dla Babci i Dziadka"), a symbolem tego dnia jest niezapominajka.

W szkołach, kościołach i domach spokojnej starości organizowane są uroczystości. Święto celebruje się także w gronie rodzinnym przy ogniskach, czy grillach. Dzień ten ma za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom. Wnuki są zachęcane do pomocy najstarszym członkom rodziny.

Kartki na Dzień Dziadka 2018 - laurka na Dzień Dziadka .jpg:

Czytaj więcej