Czytasz: DJka odzyskała konsolę!

DJka odzyskała konsolę!

Finał poszukiwań skradzionego sprzętu muzycznego zakończył się szczęśliwie. Konsola warta 30 tysięcy złotych wróciła do młodej DJki z Rudy Śląskiej!

- Dużo emocji, dużo radości. Tyle, że nie wiem od czego zacząć. Sprzęt jest już u nas w domu, cały i zdrowy. Poszukiwania trwały 2 tygodnie i zakończyły się sukcesem - napisał na wykop.pl Arek, chłopak DJki.

Przypomnijmy, że Joanna Łęcka, DJ-ka z Rudy Śląskiej znana jako Insomnia, pożyczyła sprzęt chłopakowi przez portal OLX. Spisała z nim umowę, wykonała zdjęcia dowodu osobistego. Wszystko wydawało się być w porządku. Niestety mężczyzna nie oddał drogocennego sprzętu właścicielce. Sprawa wylądowała od razu na policji. Do walki o sprzęt wkroczył chłopak dziewczyny, który rozpętał w sieci prawdziwą burzę.

“WYKOP EFEKT”

Chłopak djki dołożył wszelkich starań, by pomóc dziewczynie odzyskać sprzęt.

- Mój kot daje wszystkie swoje oszczędności za odnalezienie skradzionego sprzętu dj'skiego mojej dziewczyny - napisał przewrotnie na wykopie chłopak Joanny.

Arek zaoferował 5 tysięcy złotych nagrody. Dzięki użytkownikom wykopu udało mu się otrzymać setki wiadomości od użytkowników serwisu ze wskazówkami, gdzie szukać sprzętu. Postanowił nawet “zasadzić” się na złodzieja, tworząc ogłoszenie-przynęte na serwisie ogłoszeniowym. Chłopak zwrócił się również do mediów z prośbą o nagłośnienie sprawy.

- Dziękuję panu Kamilowi Durczokowi za pomoc w nagłośnieniu sprawy przez opublikowanie na jego portalu SILESION artykułu odnośnie zaginionego sprzętu, oraz Kasi Pilawie, która ten tekst napisała. Dzięki temu policja nagle dostała magicznego przyspieszenia i zainteresowała się sprawą. Co za zbieg okoliczności - napisał Arek.

SPRZĘT ZNALEZIONY W LOMBARDZIE

Konsola djki wylądowała w lombardzie. Nowy właściciel świeżo zakupionego sprzętu wiedział, że jest kradziony. Ze strachu oddał go policji. Funkcjonariusze zwrócili konsolę właścicielce oraz zatrzymali sprawcę kradzieży. Złodziejowi postawiono zarzuty w tej oraz innej sprawie, bowiem nie tylko przywłaszczenie konsoli ma na sumieniu. Za kradzież sprzętu grozi mu do 5 lat więzienia.

  

Czytaj więcej