Czytasz: Dzieje się w Cieszynie!
Jak z karnawałem żegnają się na Śląsku Cieszyńskim?

Kończy się karnawał, a z nim tańce, bale i zabawy. Na ostatkowe imprezy zaprasza Browar Zamkowy. To tam, 9 lutego o godz. 20, odbędą się muzyczne Ostatki. Na żywo zagra zespół Łobuzy – autorzy takich hitów jak: „Ona czuje we mnie piniądz” i „Dla Ciebie kupie se spodnie”.  A po koncercie – tańce do białego rana z didżejami.

Pogrzeb basów z góralską muzyką

Karnawał na Śląsku Cieszyńskim tradycyjnie kończy Pogrzeb Basów. To coroczna impreza odbywająca się zawsze w ostatni dzień karnawału, przed Środą Popielcową. Jej nazwa nawiązuje do ciszy związanej z Wielkim Postem, unikania zabaw i głośnej muzyki aż do Wielkanocy. Impreza w Cieszynie, oprócz świetnej zabawy, jest okazją do spotkania się ze sobą muzyków z całych Karpat. Tegoroczna impreza rozpocznie się 13 lutego o godz. 18 Mszą Góralską w intencji Kazka Urbasia w Kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Później zabawa przeniesie się do sali KaSS „Strelnice” w Czeskim Cieszynie, gdzie od 19.30 zagrają kapele: Torka, Józef Broda, Wałasi, Trutnie, Harnasie, Ochodzita, Tekla Klebetnica, Zwyrtni, Nowina, Spod Magurki, Kabaret Truteń.

Róże Europy świętują swój jubileusz

Z okazji 35 lat istnienia, zespół Róże Europy zagra w cieszyńskim Browarze Zamkowym. Swój jubileusz świętują pod hasłem „Róże FM: produkujemy satysfakcję”. Grupa swoją działalność oficjalnie rozpoczęła w czasie festiwalu w Jarocinie w 1985 roku, choć istnieją od 1983 roku. Od tego czasu mają na swoim koncie milion sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, we Włoszech! Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania.

Koncert odbędzie się 7 lutego o godz. 20. Bilety kosztują 40 zł. 

Zdjęcie: Facebook Róże Europy

Czytaj więcej