Czytasz: Dzieci zbudują oczyszczalnię wody

Dzieci zbudują oczyszczalnię wody

„HydroSilesia” to największa w Polsce lekcja o wodzie dla dzieci.

Weźmie w niej udział około tysiąc dzieci z przedszkoli i szkół z województwa śląskiego. Jej uczestnicy zdobędą wiedzę na temat obiegu wody w przyrodzie, zrobią doświadczenia z użyciem wody i samodzielnie zbudują oczyszczalnię ścieków.

Zobaczą film i drapieżne ryby z Goczałkowic

W labirynt wiedzy o wodzie uczestników wycieczki wprowadzi film „Marcin”. To fabularyzowana opowieść o obiegu wody w przyrodzie. Bohaterami są bracia, którzy jadą na wycieczkę rowerową trasą od źródeł, przez oczyszczalnię i z powrotem do rzeki.

W samym labiryncie dzieci dowiedzą się, jak przebiega proces oczyszczania ścieków. Będą też mogły samodzielnie zbudować oczyszczalnię ścieków. Uczestnicy lekcji staną się Wodnymi Bohaterami i przekażą zdobytą wiedzę innym. Używając haseł i akcesoriów kojarzonych z wodą i jej ochroną mogą w fotobudce zrobić zabawne zdjęcie i przekazać je swoim kolegom i koleżankom, umieścić na swoich profilach społecznościowych czy stronie szkoły lub przedszkola.

Idąc labiryntem, którego zwiedzanie trwa ok. 1 godziny, będzie można także zobaczyć drogę jaką pokonuje woda z jeziora i rzek, aby stać się zdatną do picia.

Będą żywe drapieżne ryby z Goczałkowic czy ruchoma kolumna filtracyjna pokazująca proces uzdatniania wody.

Zabawa towarzyszy targom HydroSilesia

Projekt edukacyjny towarzyszy Targom Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia 2017, które odbędą się na terenie Expo Silesia w Sosnowcu. Po raz pierwszy zrealizowano go w ubiegłym roku. Na powierzchni 620 metrów zostanie utworzony labirynt wiedzy o tym skąd się bierze woda w kranie i co dzieje się z nią po użyciu. Partnerami projektu są Katowickie Wodociągi S.A., Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. oraz Sosnowieckie Wodociągi S.A.

Targi HydroSilesia odbędą się 25 i 26 października na terenie Expo Silesia w Sosnowcu.

Czytaj więcej