Czytasz: Dyrektor podstawówki aresztowany! Wystawiał fałszywe faktury?

Dyrektor podstawówki aresztowany! Wystawiał fałszywe faktury?

Mężczyzna podejrzany jest o wystawianie fikcyjnych faktur na zakup towarów i usług.

Decyzją sądu na trzy miesiące trafił do aresztu 52-letni dyrektor jednej z jaworznickich placówek oświatowych. Śledczy udowodnili szereg nieprawidłowości w dokumentach księgowych szkoły. 
 
Od czerwca jaworzniccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej, prowadzą śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez dyrektora jednej z szkół położonych na terenie miasta.

Kontrola pracowników Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych wykazała, że w szkole dochodziło do wielu nieprawidłowości związanych wydatkowaniem środków publicznych.

W tej sytuacji Prezydent Miasta podjął decyzję o odwołaniu dyrektora tej placówki i skierowaniu sprawy na policję.

Prowadzący postępowanie śledczy ustalili, że w okresie od lutego 2012 roku do maja 2017 roku, 52-letni dyrektor szkoły dopuścił się fałszowania i podrobienia dokumentów księgowych. Chodzi m.in. o faktury związane z pracami remontowymi obiektu, czy utrzymaniem boiska. W trakcie postępowania śledczy udowodnili także kierownikowi placówki szereg oszustw w obszarze wystawiania fikcyjnych dokumentów na zakup towarów i usług.

Do chwili obecnej policjanci zabezpieczyli 53 podrobione faktury, których łączna wartość przekracza 300 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Podejrzany przyznał się do winy. Decyzją sądu, wobec byłego już dyrektora szkoły, zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Jaworzno

Czytaj więcej