Czytasz: Dwudniowe przejaśnienie - pogoda na czwartek i piątek

Dwudniowe przejaśnienie - pogoda na czwartek i piątek

Przez najbliższe dni możemy zapomnieć o deszczach i burzach. Czas na cieplejsze chwile.

Jak infimruje Instytur Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad znaczną częścią Europy dominują układy niskiego ciśnienia. Jedynie nad południową Europą oraz w rejonie Morza Czarnego pogodę kształtuje wyż.

CZYTAJ TAKŻE: CZY LATO WRÓCI? ZOBACZ PROGNOZĘ NA WRZESIEŃ

Polska jest w zasięgu niżu z ośrodkami nad Morzem Bałtyckim i Morzem Białym. Z zachodu na wschód, przemieszczać się chłodny front atmosferyczny, za którym z zachodu napływa chłodna masa powietrza polarno-morskiego.

Prognoza pogody czwartek, 14 września 

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. Zachmurzenie umiarkowane i bez opadów jedynie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 14 do 17 st. C na zachodzie, północy i w centrum, od 20 do 25 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, w górach do 100 km/h, południowo-zachodni.

CZYTAJ: UWAGA NA PORYWISTY WIATR!

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, i rozpogodzeniami zwłaszcza na zachodzie kraju. Okresami w całym, kraju opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 do 12 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 50 km/h na południu Polski, do 65 km/h w górach i na wybrzeżu.

PROGNOZA POGODY Piątek, 15 WRZEŚNIA 

W piątek przeważnie zachmurzenie umiarkowane. Lokalnie na północy i na południowym zachodzie okresami zachmurzenie wzrośnie do dużego i wówczas możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. C na północnym wschodzie do 18 st. C na zachodzie i lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty osiągający w porywach do 50 km/h, a na wybrzeżu do 60 km/h zachodni.

Czytaj więcej