Czytasz: Dwóch mężczyzn zatrzymanych za napad w Jastrzębiu

Dwóch mężczyzn zatrzymanych za napad w Jastrzębiu

Bestialsko pobili pracownika ochrony.

Nawet na 10 lat może trafić do więzienia 24-latek i jego młodszy kompan, którzy są podejrzani o kradzież rozbójniczą. Mężczyźni chcąc utrzymać się w posiadaniu skradziony towar uderzyli w twarz oraz szarpali pracownika ochrony, który chciał odzyskać mienie. Całe zdarzenie miało miejsce, kiedy jastrzębscy policjanci interweniowali wobec innego złodzieja sklepowego w pomieszczeniu pracowników ochrony. 

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 12 w jednym ze sklepów przy ulicy Rybnickiej. Jastrzębscy mundurowi przyjechali na miejsce interwencji w związku z ujęciem przez pracownika ochrony sprawcę kradzieży. Kiedy policjanci byli w pomieszczeniu służbowym i "rozliczali" złodzieja, który próbował przejść obok kasy, bez uiszczenia opłaty za towar. Stróże prawa usłyszeli krzyki dochodzące ze sklepu. Okazało się, że dwóch mężczyzn szarpie i bije po twarzy innego pracownika sklepu.

W efekcie policjanic obezwładnili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli za wszelką cenę utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru. Są to mężczyźni w wieku 24 i 19-lat. Mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju grozi do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Czytaj więcej