Czytasz: Dwóch mężczyzn zatrzymanych w sprawie śmierci 24-latka

Dwóch mężczyzn zatrzymanych w sprawie śmierci 24-latka

Ciało 24-letniego orzeszanina odnaleziono w sobotę 18 listopada tego roku na torach w pobliżu dworca kolejowego w centrum Mikołowa.

Ustalono, że 24-latek został potrącony przez pociąg relacji Katowice-Kraków, który przez mikołowską stację przejeżdżał o 5.09. Pojawiło się zasadnicze pytanie, jak młody orzeszanin znalazł się w tym miejscu i jakie były okoliczności zdarzenia. Od tego momentu wykonano szereg czynności zmierzających do wyjaśnienia sytuacji. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście nagrań miejskiego monitoringu, aby krok po kroku odtworzyć ostatnie godziny życia młodego mieszkańca Orzesza. Także dzięki relacjom świadków, po kilku dniach śledztwa śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn: 27-letniego mikołowianina oraz jego 42-letniego kompana.

Ustalenia śledczych wskazują, że noc z 17 na 18 listopada cała trójka spędziła razem na terenie Mikołowa. Wspólne biesiadowanie zakończyli w rejonie mikołowskiego dworca, gdzie pomiędzy 24-letnim orzeszaninem a 27-letnim mikołowianinem doszło do nieporozumienia na tle finansowym. Wtedy to właśnie 27-latek miał udusić swojego kompana. Następnie postanowił upozorować śmierć 24-latka, układając jego ciało na torach, w czym miał mu pomóc 42-letni mikołowianin.

„Policjanci zabezpieczyli kilkanaście nagrań miejskiego monitoringu, aby krok po kroku odtworzyć ostatnie godziny życia młodego mieszkańca Orzesza. Także dzięki relacjom świadków, po kilku dniach śledztwa śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn: 27-letniego mikołowianina oraz jego 42-letniego kompana” - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka komendy policji w Mikołowie st. sierż. Ewa Sikora.

W miejscu zdarzenia przeprowadzono eksperymenty procesowe, który potwierdziły dotychczasowe ustalenia. Zatrzymani mężczyźni 25 listopada zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszeli zarzuty zabójstwa, wywierania wpływu na świadka i utrudniania postępowania karnego.

Decyzją Sądu Rejonowego w Mikołowie wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

„W miejscu zdarzenia przeprowadzono eksperymenty procesowe, które potwierdziły dotychczasowe ustalenia. Zatrzymani mężczyźni 25 listopada zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszeli zarzuty zabójstwa, wywierania wpływu na świadka i utrudniania postępowania karnego” - dodała Sikora.

źródło: Śląska Policja

Czytaj więcej