Silesion.PL

serwis informacyjny

Dwie nowe Metrolinie połączą Tychy z Mysłowicami i Sosnowcem oraz Sławków z Dąbrową Górniczą

m109 v3

m109 v3

Obie nowe linie, M15 i M109, wyjadą na drogi 10 listopada.

Linia M15 połączy Tychy, Lędziny, Mysłowice i Sosnowiec. To pierwsze bezpośrednie połączenie tych miast. Na swojej trasie autobusy częściowo jeździć będą drogą ekspresową S1, co przyspieszy ich kursy. W Tychach i Lędzinach autobusy obsłużą strefy ekonomiczne, w Sosnowcu – rejon uczelni akademickich. W Tychach i Sosnowcu umożliwią dojazd do wojewódzkich szpitali specjalistycznych.

Autobusy tej Metrolinii będą kursować codziennie, w dni robocze w szczycie co 30 min, poza szczytem co 45 min oraz wieczorem co godzinę; w dni wolne co 60 min.

Linia M109 powstanie z przekształcenia linii autobusowej 634 i połączy Sławków z centrum Dąbrowy Górniczej i Mydlicami. Jej rozkład będzie zsynchronizowany z linią 49. Kursy nocne będą zsynchronizowane z linią M2, co umożliwi szybkie przesiadki z i do Katowic w centrum Dąbrowy Górniczej.

Linia będzie linia będzie kursowała całą dobę, w dni robocze w szczycie co 20 min, poza szczytem co 40 min; w dni wolne w ciągu dnia co 30 min, rano i wieczorem co 60 min.

Przy okazji wprowadzenia nowych linii zmianie ulegną oznaczenia, trasy i rozkłady linii 49, 84, 275 i 984. Więcej o tych zmianach przeczytasz w komunikacie ZTM.

Nowe Metrolinie obsłużą konsorcja złożone z firm wyłonionych w przetargu, w przypadku linii M15 PKS Gostynin i PKS Tarnobrzeg, a linii M109 – LZ Lazar i PKS Południe.

Czym są Metrolinie?

Metrolinie to uruchamiane regularnie od maja ubiegłego roku połączenia autobusowe. Ich zadaniem jest zwiększenie dostępności oferty komunikacyjnej i usprawnienie podróży w miastach i gminach, przez które przebiegają, do czasu budowy kolei metropolitalnej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024