Czytasz: Dwa razy w ciągu dwóch dni jechał po pijaku

Dwa razy w ciągu dwóch dni jechał po pijaku

Bezmyślny 30-latek z Rudy Śląskiej został zatrzymany dzień po dniu przez policję.

Dwa razy w ciągu dwóch dni jechał passatem nietrzeźwy. Pierwszy raz wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 

W niedzielę policjanci z drogówki kontrolowali prędkość pojazdów na ulicy Bielszowickiej w Rudzie Śląskiej.  W trakcie pomiaru w ich ręce wpadł kierowca, który passatem gnał ponad 100 km/h. Gdy mundurowi sprawdzili dodatkowo jego trzeźwość okazało się, że ma promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy, a 30-latek będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i dodatkowo za wykroczenie.

Jednak rudzianin wykazał się totalną bezmyślnością i już po 24 godzinach ponownie wpadł w ręce mundurowych z drogówki. W poniedziałek wsiadł za kierownicę  bez prawa jazdy i znów był nietrzeźwy. Teraz śledczy z komisariatu czwartego przedstawią mu kolejne zarzuty, a prokurator i sąd zadecydują o jego dalszym losie. Za każde z tych przestępstw grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w kwocie minimum 5 tysięcy złotych.

Czytaj więcej