Czytasz: Dwa biurowce staną w Katowicach. Mamy wizualizacje

Dwa biurowce staną w Katowicach. Mamy wizualizacje

To nowa inwestycja Echo Investment na biurowej mapie Katowic.

Biurowce Echo Investment staną na zbiegu ulic Żelaznej, Chorzowskiej i Grundmanna, w miejscu dawnej hali sportowej huty Baildon. Budowa przebiegnie w dwóch etapach. Rozpocznie się od kilkupiętrowego biurowca. Dopiero potem ma stanąć kilkunastopiętrowy budynek, który będzie zlokalizowany wzdłuż ulicy Chorzowskiej. Nazywać się będzie Face 2 Face Business Campus.

Nazwa budynku nie jest przypadkowa. Po pierwsze odzwierciedla założenia architektoniczne. Dwa budynki, siedmiokondygnacyjny i piętnastokondygnacyjna dominanta, zwrócone są do siebie "twarzą w twarz".

Obok dwóch budynków z blisko 46 tys. mkw. powierzchni biurowej znajdą się patio z zielenią, wewnętrzne place otwarte również dla mieszkańców Katowic, strefy wypoczynku, strefy co-workingowe. To tutaj będzie można rozluźnić się podczas rozgrywek w koszykówkę i odetchnąć na hamaku. Kampus Face2Face ma zachęcać do spotkania, spędzenia wolnej chwili bliżej ludzi.

- Face2Face Business Campus to kolejna po A4 Business Park inwestycja biurowa Echo Investment w Katowicach. Tworzymy komfortowe miejsce pracy, ale jednocześnie chcemy czegoś więcej – tworzenia społeczności wokół tego miejsca, którą połączą relacje, a nie tylko praca. Stąd tak wiele pomysłów aranżacji przestrzeni wspólnych – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalny w Dziale Biur Echo Investment.

Ważnym aspektem inwestycji jest lokalizacja. Ta część miasta jest bardzo dobrze skomunikowana i w pobliżu znajduje się rozwinięta sieć transportu publicznego, dzięki czemu podróż do centrum zajmie zaledwie kilka minut. Ponadto kilka metrów od budynków znajduje się wypożyczalnia rowerów miejskich.

- Chcemy, aby miejsce w którym pracować ma tak wielu ludzi było przyjazne również dla środowiska. Biura zostaną wyposażone w szereg eko rozwiązań, miedzy innymi energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, przyjazne oświetlenie LED sprzyjające pracy. W kompleksie powstaną stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca parkingowe dla rowerów. Ludzie przyjeżdżający do pracy rowerem mogą skorzystać z szafek i natrysków. Będą też zielone przestrzenie – mówi Piotr Kozłowski, kierownik zespołu architektów w Dziale Biur Echo Investment.

Budowa biurowców potrwa trzy lata. Za projekt odpowiada Grupa 5 Architekci z Warszawy. Katowicka pracownia Małeccy Biuro Projektowe odpowiedzialna jest za projekt zagospodarowania terenu oraz wnętrza.

Czytaj więcej