Czytasz: Duże pieniądze na małe rzeczy

Duże pieniądze na małe rzeczy

Na konkurs w wpłynęło ponad czterysta wniosków opiewających na kwotę niespełna sześciu milionów złotych.

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim oraz w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój podpisano umowy z przedstawicielami gmin na zadania wskazane w ramach rozstrzygniętego w maju Konkursu Inicjatyw Lokalnych.

„Jako województwo robimy wielkie rzeczy – budujemy drogi, stadiony, muzea, a zapominamy o małych projektach, które też mają wpływ na nasze najbliższe otoczenie. Widzę po odzewie na nasz konkurs, że był to fantastyczny pomysł. Przeznaczyliśmy w skali województwa duże pieniądze na małe rzeczy” – powiedział marszałek Wojciech Saługa.

Na konkurs w wpłynęło ponad czterysta wniosków opiewających na kwotę niespełna sześciu milionów złotych. Pozytywnie oceniono 343 z nich – na sumę 4,8 mln zł. Zadania musiały być zarekomendowane przez radę sołecką lub zebranie wiejskie. Otrzymane w konkursie pieniądze sołectwa wydadzą wedle wskazanych potrzeb. Wśród wskazanych projektów z całego regionu znajdują się te związane z infrastrukturą, ale także zakupem mundurów galowych, instrumentów muzycznych dla zespołów, wyposażeniem świetlic czy budową wiat przystankowych.

fot. www.slaskie.pl