Czytasz: Pomysł na Dzień Dziecka: Duchy z komina

Pomysł na Dzień Dziecka: Duchy z komina

Nowa bajka w zabrzańskim teatrze.

27 maja premierą w Zabrzu miała bajka Zbigniewa Stryja "Duszek z komina". To przezabawna, a jednocześnie pełna mądrości historia Duszka, który po stracie domu spotyka dwa Skrzaty - Poziomka i Stokrotka, podążających do przyjaciela - Skrzata Obłoczka. To przypadkowe spotkanie zmieni dotychczasowy sposób myślenia Duszka.

Widząc postępowanie druhów, słuchając i stosując się do ich rad pozna wiele ważnych, życiowych zasad dotyczących m.in. bezinteresownej pomocy innemu, utrzymania czystości, czy też... segregacji śmieci Spektakl przeplatany dużą ilością piosenek i kolorów będzie wspaniałą zabawą nie tylko dla najmłodszych widzów, ale tak naprawdę dla wszystkich, bo choć jest bajką, to zawarte w nim przesłanie dotyczy nas wszystkich, na co dzień walczących z Hasiosławem Śmieciem, Zarazomirem Bakterią i innymi przeciwnikami zdrowego trybu życia.

Dużo muzyki, wyraziste postaci i ważny przekaz edukacyjny - „Duszek z komina” to obowiązkowa pozycja dla dzieci i dorosłych. I jednocześnie ciekawy pomysł na zbliżacjący się Dzień Dziecka.

Bajkę będzie można zobaczyć:

1 czerwca godz. 11:00 i  17:00
2 czerwca godz. 17:00

"Duszek z komina"
Zbigniew Stryj

Reżyseria i scenografia: Zbigniew Stryj
Scenografia i kostiumy: Joanna Puk
Muzyka: Bogdan Kisiel
Ruch sceniczny: Katarzyna Najder
Inspicjent/sufler: Edyta Bicz

1 godz. 40 min.
 

Fotografie: Paweł JaNic Janicki