Czytasz: Durczok: Zróbmy monarchię. Będzie taniej.

Durczok: Zróbmy monarchię. Będzie taniej.

„Może wywalmy to wszystko w cholerę i wprowadźmy monarchię”

Zobacz najnowsze wideo Kamila Durczoka:

Po co Morawieckiemu było to wczorajsze wystąpienie? Czy ten rząd traktuje kogokolwiek poważnie? Tyle było debatowania o rosnących cenach energii. Wymyślali fundusze i inne formy rekompensaty. Tymczasem Morawiecki wkracza na sejmową mównicę i oświadcza, że to już nieaktualne. Kogo chcą omamić, że to nie tylko przedwyborcza kalkulacja? A może by tak zrobić monarchię? Będzie taniej.

- Jarosław Kaczyński byłby królem, rządziłby skąd by chciał, to wszystko byłoby dużo tańsze, nie trzeba byłoby wozić tego towarzystwa do Warszawy tam i z powrotem, nie musieliby płacić za prąd w sali kolumnowej Sejmu oraz sali obrad. A Jarosław Kaczyński i tak by robił to, co by chciał - mówi Kamil Durczok.

 Durczok bez litości o wczorajszym wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego w Sejmie.

- To jest konstrukcja stulecia - Janosik XXI wieku. Zabieramy bogatym, wsadzamy na specjalny fundusz, z którego oddajemy bogatym żeby biedni mogli być tak samo biedni, Ale to wszystko szlag trafił, ponieważ kiedy już dyskusja o cenach energii osiągnęła wysoki poziom na scenę wyszedł pan premier, cały na biało i oznajmił, że podwyżek wcale nie będzie. Po prostu. Nie będzie - mówi Durczok.