Czytasz: Durczok do Krupy: „Gorszego patrona nie mógł Pan sobie wymyślić”

Durczok do Krupy: „Gorszego patrona nie mógł Pan sobie wymyślić”

02:47
Marcin Krupa pozwolił sobie napisać scenariusz kampanii.

Fala smsów jakie przelały się po wystąpieniu Kaczyńskiego sprowadzała się do jednego - co PiS ma na Krupę, że ten idzie na ich pasku?

Siła Piotra Uszoka polegała m.in. na tym, że nigdy nie dał się zapisać do żadnej partii. Choć wszystkie kusiły. A kiedy postanowił wskazać następcę - czyli Marcina Krupę - było jasne, że katowiczanie go posłuchają. I tak Krupa został prezydentem. Od dziś prezydent Katowic ma nowego ojca chrzestnego. Ten ojciec nazywa się... Jarosław Kaczyński. 

Durczok do Krupy: Panie Prezydencie, gorszego patrona nie mógł Pan sobie wymyślić. 

Marcin Krupa właśnie stracił wyborców, którzy poparliby sprawnego samorządowca, ale nigdy nie poprą człowieka Kaczyńskiego. 

Wykonał fatalną robotę dla apolitycznego samorządu. Wepchnął w sam środek politycznego bagna jeden z ostatnich bastionów broniących się przed polityką.

Pzostaje też pytanie o to, jaki polityczny dług dla Katowic właśnie zaciągnął w PiS prezydent miasta? Bo skoro uznał, że mu się to opłaca - to musi wiedzieć, że przyjdą pisowcy z rachunkiem. Który oczywiście zapłacimy my. 

- Właśnie pozwolił Pan sobie napisać scenariusz kampanii. Platforma zaciera ręce. A ja się zastanawiam, jakie łamańce będzie Pan wykonywał, żeby przekonać katowiczan do własnej samodzielności. Dotąd miał Pan nieco złośliwą ale w jednak w miarę sympatyczną ksywkę KRUSZOK. Ciekawe jak nazwą Pana teraz?

Czytaj więcej