Silesion.PL

serwis informacyjny

Dunlop wprowadza miękką oponę MX nowej generacji – Geomax MX34

Dunlop Geomax MX34

Dunlop rozwija mistrzowską gamę opon motocrossowych Geomax wprowadzając nowy, wszechstronny model MX34, zaprojektowany z myślą o niezawodnych osiągach i spójności, które sprawdzą się w wyścigach. Opona oferuje zawodnikom motocrossowym większą przyczepność na wszystkich poziomach umiejętności, od profesjonalistów po amatorów.

Opony Geomax MX34 będą dostępne od lipca b.r. w 17 rozmiarach, w tym 10, 12, 14, 17, 19 i 21 cali na przód oraz 10, 12, 14, 16, 18 i 19 cali na tył.

Nowy model zastępuje oponę Geomax MX33, która była chętnie stosowana przez motocyklistów ze względu na jej wszechstronność jazdy na różnych nawierzchniach oraz w zmiennych warunkach pogodowych. W stosunku do poprzedniczki Geomax MX34 została wzbogacona o wiele innowacji.

Jedź jak mistrz: technologia sprawdzona w wyścigach

Nowa opona charakteryzuje się ulepszoną konstrukcją zarówno z przodu, jak i z tyłu. W oponie na przód zastosowano zoptymalizowaną budowę klocków i unowocześnioną mieszankę, dzięki czemu MX34 oferuje lepszą przyczepność i trwałość w porównaniu do poprzedniego modelu. Ponadto większe odstępy między klockami pozwalają lepiej odprowadzać błoto.

W tylnej oponie środkowe klocki są o 11% wyższe i 44% szersze, co przekłada się na lepszą trakcję. Zwiększona przyczepność tylnej opony zapewnia motocyklistom znacznie lepsze przyspieszenie, wyczucie jazdy i sprzężenie zwrotne.

Geomax MX34 oferuje również lepszą przyczepność podczas ruszania, a także ułatwione przyspieszanie na starcie.

Na oponach Geomax MX34 ścigali się już jedni z najlepszych zawodników motocrossowych na świecie, zarówno w Mistrzostwach Świata w Motocrossie (MXGP) FIM, jak i AMA Supercross Championship. Niezależnie od tego, czy chodzi o motocross, czy wyścigowe slicki do superbike’ów, Dunlop współpracuje z zespołami, aby rozwijać kolejne generacje opon na tor, zapewniając wszystkim zawodnikom sprawdzone osiągi.

Dunlop Geomax MX34

Nowa Dunlop Geomax MX34 to jeszcze więcej trakcji i tempa w porównaniu z i tak już wyjątkową poprzedniczką. Współpracując z najlepszymi zespołami w MXGP i Supercrossie, ulepszyliśmy szereg aspektów, aby zapewnić zawodnikom na wszystkich poziomach lepszą trwałość, trakcję i kontrolę poślizgu na szerokim spectrum miękkich i pośrednich nawierzchni. Wraz z Geomax MX14 i MX53, z dumą oferujemy naszą najsilniejszą jak dotąd gamę opon motocrossowych, czerpiących z innowacji wypracowanych w najbardziej wymagających mistrzostwach,” powiedział Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie.

Nowa opona plasuje się pomiędzy zorientowanym na piasek i błoto modelem Geomax MX14, a przygotowaną na średnio twardą nawierzchnię oponą Geomax MX53.

Dunlop

Dunlop Europe to jeden z wiodących na świecie producentów opon motocyklowych z imponującym dorobkiem sukcesów w sportach motorowych. Producent jest partnerem technicznym Suzuki Endurance Race Team i Honda Racing w wyścigach Endurance World Championship, oficjalnym dostawcą opon do FIM Moto2 i Moto3 World Championship oraz najbardziej utytułowaną marką opon w historii Isle of Man TT. W terenie Dunlop jest wybierany przez zwycięzców i mistrzów wyścigów MXGP.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *