Silesion.PL

serwis informacyjny

Duńczyk Patrick Olsen piłkarzem Śląska Wrocław

Patrick Olsen pilkarzem Slaska Wroclaw

Patrick Olsen pilkarzem Slaska Wroclaw

Kontrakt z wrocławskim klubem podpisał 27-letni pomocnik Patrick Olsen. Duńczyk przeniósł się do Śląska na zasadzie transferu definitywnego z klubu Aarhus GF i związał się z WKS-em umową obowiązującą do końca czerwca 2025 roku.

Olsen to wychowanek kopenhaskiego Bröndby, z którego w wieku 18 lat przeniósł się do Interu. W drużynie z Mediolanu grał w drużynie juniorów i rezerw, był również w kadrze pierwszego zespołu, w którym zaliczył jedno spotkanie. Po 1,5 roku spędzonym we Włoszech Patrick występował w zespołach z Norwegii (Stromsgodset i Haugesund), Francji (RC Lens) i Szwajcarii (Grasshoppers). W 2017 powrócił do Danii, gdzie grał w FC Helsingor, Aalborg BK i – od sierpnia 2020 roku – Aarhus GF.

Powrót do ojczyzny był dla Olsena bardzo udany. Od sezonu 2017/18 regularnie występował w wyjściowym składzie swoich drużyn. Przez ostatnie 4,5 sezonu zapisał na swoim koncie 154 mecze, w których strzelił 17 goli oraz zaliczył 15 asyst.

Szukaliśmy zawodnika środka pola, który nie tylko potrafi wywiązać się ze swoich zadań w destrukcji, ale i wspomóc zespół w rozgrywaniu akcji ofensywnych. Patrick to piłkarz nieustępliwy, z bardzo dobrą techniką, potrafiący odebrać piłkę i obsłużyć kolegów dokładnym podaniem. Pokazał również nie raz, że sam też potrafi wpisać się na listę strzelców. Z pewnością wniesie dużą jakość do zespołu i znacząco wzmocni rywalizacje o miejsce w środku pola – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

W swojej karierze Patrick Olsen zaliczył ponad 50 występów w młodzieżowych drużynach reprezentacji Danii oraz cztery spotkania w eliminacjach europejskich pucharów.

Dołączyłem do Śląska, bo to klub, który ciągle chce się rozwijać, rywalizować z najlepszymi i zajmować miejsca w czołówce tabeli. Na boisku moim atutem jest technika, kreatywność i to, że zawsze chcę wygrywać, zawsze do tego dążę. Lubię też pomagać partnerom, by grali na jak najwyższym poziomie. Słyszałem trochę o Ekstraklasie, obejrzałem kilka meczów i cieszę się, że tu jestem – mówi Patrick Olsen, nowy zawodnik WKS-u.

Duńczyk Patrick Olsen piłkarzem Śląska Wrocław fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl.
Duńczyk Patrick Olsen piłkarzem Śląska Wrocław fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl.

Duński pomocnik podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku. W Śląsku Wrocław będzie występować z numerem 8 na koszulce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author