Czytasz: Duchowi Uzdrowiciele będą w szpitalach?

Duchowi Uzdrowiciele będą w szpitalach?

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek Żelazko rozmawiała o wprowadzeniu Duchowego Uzdrawiania do Publicznej Służby Zdrowia.

Duchowi Uzdrowiciele spotkali się z wiceminister zdrowia.

Przedstawiciele Zarządu PSDU Antoni Przechrzta oraz Bogumiła Kubalańca spotkali się z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek Żelazko. Celem spotkania było zapoznanie Pani Minister z metodą duchowego uzdrawiania oraz omówienie możliwości wprowadzenia tej metody do publicznej służby zdrowia - czytamy na stronie internetowwej Stowarzyszenia.

„Pierwsze kroki już mamy za sobą, przełamujemy lody, okazuje się, że wiele osób w Ministerstwie i Rządzie nie wie na czym ta metoda polega i potrzeba więcej rozmów i prezentacji, aby oswoić Ministerstwo z dobrodziejstwami tej formy terapii. Mam nadzieję, ze będzie więcej spotkań i że w końcu pacjenci będą mogli skorzystać z uzdrowicieli w służbie zdrowia.” piszą Duchowi uizdrowiciele.

Jako pierwszy poinformował o tym spotkaniu, Polsat News. Wysłał też, jak czytamy, mejla do rzecznika prasowego ministra zdrowia, z prośbą o odpowiedź, czy do takiego spotkania faktycznie doszło i czy rozważane jest wprowadzenie metody duchowego uzdrawiania do publicznej służby zdrowia. Odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

W statucie PSDU czytamy, iż celami Duchowych Uzdrowicieli są m.in. propagowanie tej formy terapii, to jest idei duchowego uzdrawiania wśród społeczeństwa w oparciu o obowiązujący uzdrowicieli Kodeks Postępowania, a także przyczynianie się do podnoszenia zdrowia społeczeństwa, poprzez podnoszenie świadomości zdrowego życia.

Organizacja ma na celu "zrzeszanie duchowych uzdrowicieli dyplomowanych, osób będących na stażu i osób wspierających, które działają na rzecz niesienia pomocy poprzez duchowe uzdrawianie, polegające na modlitwie, medytacji i nakładaniu rąk".

Cele Stowarzyszenia realizowane są poprzez m.in.
wykłady i sesje naukowe a także wspólne medytowanie dla własnego rozwoju duchowego osób stowarzyszonych i dla dobra innych ludzi poprzez tworzenie pozytywnych relacji międzyludzkich.

Czytaj więcej