Czytasz: Drzwi otwarte Metropolii w dawnym Muzeum Śląskim

Drzwi otwarte Metropolii w dawnym Muzeum Śląskim

Od 1 grudnia na odwiedzających czeka wiele atrakcji.

Interaktywna wystawa i mapping, spotkania z Filipem Springerem i Gilem Penalosą, pokazy filmowe i warsztaty ekologiczne dla najmłodszych, część wydarzeń dostosowanych również do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących. Takie propozycję przygotowała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dla mieszkańców i uczestników nadchodzącego Szczytu klimatycznego.

Metropolia otwiera drzwi dawnej siedziby Muzeum Śląskiego (aleja Korfantego 3), znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego rynku. Strefa będzie czynna od 1 do 16 grudnia przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku zaprasza w godzinach od 9 do 23, natomiast w weekendy od 10 do 23. 

Osoby odwiedzające budynek przy al. Korfantego 3 będą mogły zobaczyć m.in. imponujący mapping, przedstawiający w formie audiowizualnej bogactwo, potencjał i historię danego obszaru. Kolejną atrakcją będzie interaktywna wystawa prezentująca wizję metropolii przyszłości. 

Ciekawostką wydarzenia będzie  specjalny bar tlenowy, który będzie czynny w pierwszych dwóch godzinach otwarcia strefy. Osoby odwiedzające mogą odetchnąć pełną piersią. 

Oficjalne otwarcie rozpocznie się 1 grudnia o godzinie 10 koncertem Zespołu Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. 

Czytaj więcej