Czytasz: Piast Gliwice wygrał z Arką Gdynia [ZDJĘCIA]

Piast Gliwice wygrał z Arką Gdynia [ZDJĘCIA]

Wczoraj przy Okrzei odbył się kolejny mecz 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Piast Gliwice wygrał z Arką Gdynia 3-2!

 

Spotkanie w skrócie

- W początkowej fazie meczu grę prowadzili piłkarze Piasta. Niebiesko-Czerwoni dłużej utrzymywali się przy piłce i pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję do strzelenia bramki. W 16. minucie Sasa Żivec zakończył szybką kontrę uderzeniem zza pola karnego, jednak Konrad Jałocha nie dał się pokonać. Słoweniec był blisko szczęścia również w 28. minucie, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Chwile później przewaga gospodarzy przyniosła efekt w postaci bramki Martina Bukaty.

- Goście doprowadzili do remisu niespełna dziesięć minut po zmianie stron. W polu karnym faulował Uros Korun, a jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Szwoch. Kilka minut później przyjezdni wyszli na prowadzenie po trafieniu Rafała Siemaszko.

- W późniejszym fragmencie rywalizacji przewagę mieli piłkarze Piasta, którzy częściej zagrażali bramce swoich rywali. Niebiesko-Czerwoni ostatecznie wygrali 3-2.

Na trybunach pojawiło się 4154 miłośników piłki nożnej.

Piast Gliwice - Arka Gdynia 3-2 (1-0)

Wpis na listę strzelców
1-0 - Martin Bukata przyjął piłkę w polu karnym, a następnie ograł jednego z obrońców i mocnym uderzeniem trafił do siatki, 30 min.
1-1 - Mateusz Szwoch pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Urosa Koruna, 54 min(k).
1-2 - Dariusz Formella dośrodkował w pole karne Piasta, a tam pojedynek główkowy wygrał Rafał Siemaszko, który skierował piłkę obok bezradnego Jakuba Szmatuły, 66 min.
2-2 - Maciej Jankowski wykorzystał dogranie Gerarda Badii i uderzeniem głową wyrównał stan rywaizacji, 69 min.
3-2 - Gerard Badia popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, 84 min.

Źródło: www.piast-gliwice.eu

Czytaj więcej