Czytasz: Afera KNF: Marek Ch. trafi za kratki? [AKTUALIZACJA]

Afera KNF: Marek Ch. trafi za kratki? [AKTUALIZACJA]

Prokuratura złoży wniosek o tymczasowy areszt dla byłego szefa KNF.

AKTUALIZACJA

Były szef KNF może trafić za kratki. Po blisko dwóch dniach przesłuchań, prokuratura zdecydowała o wystąpieniu do sądu o areszt dla Marka Ch. Podejrzany o korupcję wysoki urzędnik może trafić do więzienia nie na trzy, ale na dwa miesiące. Zdaniem prokuratury ten czas wystarczy na zgromadzenie dowodów świadczących o winie byłego szefa KNF. 

Marek Ch. od wczoraj przesłuchiwany jest w katowickiej prokuraturze. Wczoraj spisywanie jego zeznań przerwano krótko po 23:00. Dziś na kontynuację były szef KNF przyjechał ze swoim obrońcą. Z prokuratury pojedzie albo do sądu lub do izby zatrzymań. Wszystko zależy od decyzji sądu

Wcześniej pisaliśmy:

Do warszawskiego mieszkania byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego agenci CBA weszli wczoraj o 6:00 nad ranem. Został przewieziony do Katowic, gdzie usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej. Byłemu szefowi KNF grozi za to do 10 lat więzienia.

Marek Ch. składa wyjaśnienia w budynku Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. W czasie wczorajszego przesłuchania zapisano ponad 35 stron zeznań byłego szefa KNF.

Śledczy mają przedstawić Markowi Ch. kolejne dokumenty i dowody, które mają świadczyć o jego winie. Śledztwo wszczęto po zawiadomieniu miliardera Leszka Czarneckiego. Właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku twierdził, że Marek Ch. za przychylność zażądał od niego 40 milionów złotych łapówki. Miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez szefa KNF prawnika.

Czytaj więcej