Czytasz: Druga ulica Mariacka. Już od piątku

Druga ulica Mariacka. Już od piątku

Sosnowiec nie daje się pogodzie. Już w najbliższy piątek rozłoży ogródki piwne na Małachowskiego. Oznacza to, że na ważnej ulicy ubędzie miejsc parkingowych.

W dni powszednie ulica dojazdowa z parkingami, w weekendy „druga Mariacka”. Projekt ożywienia ulicy Małachowskiego w Sosnowcu (to ulica równoległa do sosnowieckiego deptaka, czyli ul. Modrzejowskiej) w zeszłym roku nieźle się sprawdził. Co prawda do katowickiego wzorca, jeszcze brakuje, ale mieszkańcy chętnie spędzali czas w ogródkach piwnych, które pojawiły się na ulicy.

Znów zrobi się imprezowo

- Wracamy z pomysłem – zapowiedział w środę Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Co ciekawe, stolica Zagłębia z zaproszeniem restauratorów do wyjścia poza ramy swojego lokalu, zwlekać nie zamierza. - Pogody się nie boimy, ogródki piwne na ul. Małachowskiego staną już w najbliższy piątek – zaznaczał Chęciński.

Nie przejedziesz, nie zaparkujesz. Za to się napijesz

Strefa ogródków – jak przed rokiem – działać będzie weekendowo. Konkretnie rzecz ujmując: od piątku (od godz. 18) do północy w niedzielę. Oznacza to jednak spore zmiany dla ruchu samochodowego w tym miejscu.

Auta w weekend będą miały zakaz wjazdu ( a co za tym idzie – także parkowania) na odcinku od skrzyżowania z ul. Mościckiego do skrzyżowania z al. Zwycięstwa (boczna). Urzędnicy zaznaczają jednak, że z zakazu wyłączeni będą mieszkający tu sosnowiczanie, zaopatrujący sklepy i restauracje oraz rowerzyści. - Ograniczenia będą obowiązywały przez wszystkie kolejne weekendy, najprawdopodobniej do końca września – zaznacza prezydent Chęciński.

Czytaj więcej