Czytasz: Traktorami z Jaworzna do Rzeszowa

Traktorami z Jaworzna do Rzeszowa

Ponownie wyruszają w podróż. Po kilku miesiącach przerwy, będą medytować i modlić się. Chcą uczcić Rok Miłosierdzia, który dla nich wciąż trwa.

Wystartowali w sobotę. Jadą traktorami i rowerami; w sumie dwa czterokołowce i kilka rowerów. Przewodniczy im ks. Mirosław Tosza, założyciel jaworznickiej Wspólnoty Betlejem. Od 2001 r. prowadzi dom dla bezdomnych. Razem z mieszkańcami Betlejem zaplanował wyprawę. W 8 dni chcą dojechać do Rzeszowa. Ich głównym celem jest udział w koncercie „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Boże Ciało na rzeszowskim osiedlu Baranówka. W 2016 r. odwiedzili Francję. Droga zajęła im 37 dni. Traktorki jadą maksymalnie 15 km/h.

- Pragniemy, by Jubileuszowy Rok Miłosierdzia trwał nadal. Dla nas on się nie kończy, lecz wyznacza początek nowej drogi – drogi miłości. Wyruszamy w trasę na traktorkach z sercem na ręku oraz MANIFESTEM ŻYCZLIWOŚCI do wszystkich ludzi dobrej woli. Zapraszamy każdego, by przyłączył się do nas, czyniąc zeń swój własny program wędrówki przez życie – apeluje ks. Tosza na facebooku.

Manifestują życzliwość

Podróż jest dla nich przygodą oraz lekcją. Chcą również zachęcić wszytskich do wzajemnej życzliwości i rozsiewania miłości. "Jesteśmy ubodzy. Jesteśmy chrześcijanami, uczniami Pana, który polecił nam rozsiewać miłość". Podczas drogi towarzyszy im 10 zasad, które warto zapamiętać. Bądź życzliwy, podążaj do pokoju, pielęgnuj nadzieje - to jedne z nich.

- Chcemy zachęcać naszych Rodaków do wzajemnej życzliwości, bo ostatnio z nią w naszej Ojczyźnie krucho… Wyruszcie z nami - namawiają uczestnicy. 

Facebook/Droga Życzliwości

Powoli do celu

Wyruszyli w sobotę w nocy. Przed nimi prawie 250 km. Zatrzymują się w zaprzyjaźnionych parafiach i miejscach szczególnych. Wszystko relacjonują na facebooku. Cieszą się każdą chwilą, podróż ma dla niech symboliczne znaczenie. Ostatnio zameldowali się 3 km przed Szczepanowem. Tam u św. Stanisława spędzili poprzednią noc.

Wcześniej odwiedzili Dom Niewidomych Mężczyzn im. Matki Elżbiety Czackiej. Podczas krótkiej wizyty zapytali ks. Jacka Ponikowskiego -opiekuna niewidomych - o to, czym jest dla niego życzliwość.

Z naszych ostatnich informacji wynika, że mężczyźni pokonali już ponad połowę drogi. Do celu ostatnie kilkadziesiąt kilometrów. Trzymamy kciuki za śmiałków. Życzymy wytrwałości i siły, aby mieszkańcy Betlejem mogli stawiać czoło kolejnym wyzwaniom.

>> Dorga życzliwości. Zobacz zdjęcia < <

Zdjęcia: www.facebook.com/drogazyczliwosci 
Źródło: http://betlejem.org/

Czytaj więcej