Silesion.PL

serwis informacyjny

„Droga do Paryża” – dwuletnia współpraca TVP Sport i PZTS

dwuletnia wspolpraca TVP Sport i PZTS

dwuletnia wspolpraca TVP Sport i PZTS

Polski Związek Tenisa Stołowego i Telewizja Polska S.A. zawarły umowę o współpracy. Dzięki 2-letniemu projektowi „Droga do Paryża”, tenis stołowy będzie regularnie gościć na antenie TVP Sport.

Polski tenis stołowy w ostatnich latach przeżywa renesans. Młode pokolenie zawodników regularnie staje na podiach Mistrzostw Europy w kategoriach kadetów, juniorów, a także w rozgrywkach do lat 21. W ubiegłym roku Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski sięgnęli po historyczne, srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata – odpowiednio w kategoriach U19 i U15. Nieustannie pokaźne kolekcje medali przywożą również z Igrzysk Paraolimpijskich, mistrzostw Europy i świata reprezentanci z niepełnosprawnościami.

Licencje zawodnicze w sezonie 2021-2022 posiadało w naszym kraju ponad 13 000 osób, zrzeszonych w blisko 700 klubach. Polski Związek Tenisa Stołowego realizuje rocznie dziesiątki wydarzeń promujących tenis stołowy, a także zaszczepia w najmłodszych pasję do tenisa stołowego w programie „Pingpongowe Marzenie z Enea”.

Jedynym brakującym elementem, niezbędnym do jeszcze prężniejszego wzrostu popularności tenisa stołowego w Polsce, był brak stałej współpracy z telewizją, która regularnie prezentowałaby szerokiemu odbiorcy sukcesy polskich zawodników.

Za sprawą wspólnych starań władz Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz dyrekcji Telewizji Polskiej, wypracowane zostało porozumienie, mające zapewnić tenisowi stołowemu znaczący wzrost zainteresowania. Z początkiem września 2022 roku została podpisana umowa o współpracy. Dwuletni projekt „Droga do Paryża” zapewni transmisje najważniejszych wydarzeń tenisa stołowego na antenie TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport.

Tenis stołowy jest niewątpliwie dyscypliną mogącą zapewnić widzom przed telewizorami niezwykłe emocje. Od 5 lat, jako Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, dokładam wszelkich starań do popularyzacji naszego sportu. Pomimo licznych sukcesów naszych reprezentantów, aktywnych działań promocyjnych, organizacji Mistrzostw Europy Seniorów w 2021 roku oraz realizacji dziesiątek wydarzeń popularyzujących tenis stołowy w naszym kraju, nie mogliśmy dotrzeć to tak szerokiego odbiorcy, jak byśmy chcieli. Nawiązanie stałej współpracy z Telewizją Polską, w ramach projektu „Droga do Paryża” jest elementem, którego brakowało w naszych dotychczasowych działaniach. Jestem przekonany, że rozpoczynająca się współpraca będzie owocna dla obu stron, a w Polakach oglądających tenis stołowy w telewizji zaszczepi pasję do tego cudownego sportu – mówi Dariusz Szumacher, Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Transmisje meczów Polaków zagoszczą na antenie TVP Sport już niebawem. Informacje o planie transmisji będą publikowane na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego – www.pzts.pl.

Cieszymy się z podpisanej umowy do Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku, bo Polski Związek Tenisa Stołowego uważamy za solidnego i wiarygodnego partnera. Mamy nadzieję, że dzięki transmisjom pomożemy w promocji dyscypliny, a to pośrednio przełoży się na zainteresowanie sponsorów i w dalszej perspektywie na wyniki sportowe. Do Igrzysk w Paryżu w TVP Sport, a także na naszej stronie i w aplikacji mobilnej zagoszczą mecze ligowe, europejskich pucharów,  a także reprezentacji Polski – zarówno kobiecej jak i męskiej – mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024