Silesion.PL

serwis informacyjny

Dresy na siłownię? Na te rzeczy zwracaj uwagę

Dresy na silownie Na te rzeczy zwracaj uwage

Dresy na silownie Na te rzeczy zwracaj uwage

Osoby, które są stałymi bywalcami siłowni, na pewno zdają sobie sprawę z tego, jak ważny dla komfortu ćwiczeń jest wybór odpowiedniej odzieży. Dresy sportowe cieszą się ogromną popularnością – i to nie bez powodu. Są wygodne, elastyczne, nie krępują ruchów i sprawdzają się praktycznie we wszystkich rodzajach ćwiczeń.

Jakie powinny być idealne dresy na siłownię?

Odzież sportowa, która sprawdzi się podczas intensywnych treningów na siłownię, powinna być przede wszystkim:

  • elastyczna – intensywne ćwiczenia na bieżni lub atlasie w odzieży, która krępuje swobodę ruchów, są wręcz niemożliwe. Dlatego tak ważna jest elastyczność tkaniny. Wybierając dresy treningowe, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego zostały wykonane, zawiera domieszkę elastycznych włókien,
  • dopasowane do ciała – dresy na siłownię nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Wielu użytkowników popełnia błąd, sięgając po nieodpowiedni rozmiar ubrań. Aby mieć pewność, że wybiera się dres we właściwym rozmiarze, można skorzystać z tabeli wymiarów udostępnianych przez producentów. Odzież na siłownię musi dobrze przylegać do ciała, jednak nie może nadmiernie go uciskać,
  • przewiewna i odprowadzająca wilgoć – bardzo ważne jest, by ubrania na siłownię były wykonane z odpowiednich tkanin posiadających właściwości termoaktywne. Pozwalają one odprowadzać wilgoć na zewnątrz, nawet podczas bardzo intensywnych ćwiczeń. Dresy wykonane z poliestru, poliamidu lub innych mieszanych tkanin sprawdzają się szczególnie dobrze. W czasie ćwiczeń bardzo ważna jest wentylacja – niektóre dostępne na rynku modele dresów posiadają siateczkowe wstawki w newralgicznych miejscach. Zapewniają one przewiewność i termowentylację na każdym etapie ćwiczeń.

Czy dresy bawełniane to dobry wybór?

Osoby, które kupują dresy na siłownię, często zastanawiają się, czy tradycyjny dres wykonany z bawełny lub z domieszką bawełny, jest dobrym rozwiązaniem. Pomimo tego że bawełna jest wyjątkowo miękkim, przewiewnym i przyjaznym dla skóry materiałem, to jednak podczas treningu nie sprawdza się najlepiej. Bawełniany dres szybko nasiąka potem, przez co może stać się nieprzyjemny, ciężki i zimny w dotyku. Bawełniane dresy lepiej traktować jako rekreacyjne elementy odzieży, które nosi się na co dzień. Na siłownię warto zdecydować się na zakup odzieży dedykowanej do ćwiczeń.

Jakie dresy na siłownię wybrać?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dostępne na rynku dresy treningowe podzielić można na wiele różnych rodzajów. Są to między innymi:

  • klasyczne zestawy dresowe – spodnie oraz rozpinana bluza, pod którą zakłada się tradycyjną koszulkę treningową,
  • legginsy – stanowią doskonałą alternatywę dla spodni dresowych. Doskonale przylegają do ciała, zapewniając komfort na najwyższym poziomie i pełną swobodę ruchów,
  • krótkie spodenki dresowe – gwarantują wygodę, a jednocześnie odsłaniają nogi, co poprawia wentylację i gwarantuje komfort,
  • koszulka termoaktywna – niezależnie od tego, jaki rodzaj dresów na siłownię się wybierze, koszulka termoaktywna jest doskonałym uzupełnieniem całej stylizacji sportowej. Bardzo ważne, by była uszyta z przylegających do ciała, termoaktywnych materiałów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024