Czytasz: Dramat Sonika! Quadowiec nie jedzie już w Rajdzie Dakar

Dramat Sonika! Quadowiec nie jedzie już w Rajdzie Dakar

Rafał Sonik złamał nogę i musi wycofać się z rywalizacji w Dakarze.

- Po czterech dniach z rajdu odpadły już 64 pojazdy! Dzisiejszy odcinek okazał się pechowy m.in dla Siergieja Karjakina, który zakończył rywalizację ze złamaną ręką - relacjonował Rafał Sonik na swoim fb

Tegoroczny Dakar okazał się bardzo okrutny. Na starcie piątego etapu zabrakło zwycięzcy w klasie motocykli z ubiegłego roku Sama Sunderlanda. Po wypadku wycofał się z rywalizacji z urazem kręgosłupa. 

sonik dakar twitt

Do grona pechowców dołącza jednak sam Rafał Sonik. Spadł z wydmy razem z quadem łamiąc nogę. Polak pomimo bólu dojechał do mety jako 10. Ostatnie 30 km odcinka specjalnego pokonywał znacznie wolniej. Potem kolejne 470 km do miasta Arequipa. W tamtejszym ambulatorium rentgen wykazał "złamanie głowy kości strzałkowej i piszczelowej". Lekarze zadecydowali o przetransportowaniu Polaka samolotem do szpitala w Limie.

- Złamana głowa kości piszczelowej i strzałkowej. Tu kończy się mój 10. rajd - napisał Rafał Sonik

Rafał Sonik jest pierwszym Polakiem, który indywidualnie wygrał Rajd Dakar. W swoim debiucie w 2009 roku zajął 3. miejsce. Wynik powtórzył w 2013 roku, a w kolejnej edycji, wdrapał się o stopień wyżej, sięgając po drugie miejsce. Ukoronowanie lat pracy było zwycięstwo w 2015 roku. 

Czytaj więcej