Czytasz: Dostaniesz mieszkanie. W zamian za jego remont

Dostaniesz mieszkanie. W zamian za jego remont

Jaworznicka uchwała wprowadzająca możliwość wynajmu mieszkań komunalnych w zamian za remont, właśnie zyskała moc prawną. Na chętnych na początek czeka 50 lokali.

Mieszkania są, ale miasto – ze względu na brak funduszy – nie jest w stanie ich wyremontować. Jednocześnie do Miejskiego Zakładu Nieruchomości Komunalnych zgłaszają się mieszkańcy zainteresowani wynajęciem mieszkania do remontu. Władze Jaworzna postanowiły ułatwić życie i sobie, i mieszkańcom.

Powstał projekt pod hasłem „mieszkanie za remont”. Właśnie zyskał moc prawną. Oznacza to, że dzięki przyjętej przez radnych uchwale, z puli mieszkań komunalnych można będzie wybrać to, które nam pasuje, pod warunkiem, że lokal wyremontujemy za swoje pieniądze. Aktualnie Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych opracowuje szczegółową listę mieszkań. Na początek będzie ich około pięćdziesięciu.

- Nasi pracownicy muszą ustalić zakres prac i szacunkowe koszty remontu każdego mieszkania. Dzięki temu osoby przystępujące do programu będą miały gotową informację na temat lokalizacji, metrażu i koniecznych do wykonania prac - wyjaśnia Zbigniew Krepel, zastępca dyrektora MZNK.

Zakład zapowiada, że lista mieszkań przeznaczonych do projektu pojawi się w połowie czerwca br. Oprócz tego na stronie internetowej jednostki zostaną zamieszczone kryteria, które muszą spełniać osoby przystępujące do programu oraz wszystkie potrzebne wnioski i dokumenty do wypełnienia.

Czytaj więcej