Czytasz: Dostaniesz drzewo za stary odkurzacz

Dostaniesz drzewo za stary odkurzacz

Burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula, zamienia laptopa na sadzonkę i zachęca do tego mikołowian.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Drzewa. Na całym świecie sadzi się dziś zieleń, a tym samym uczy ekologii. Akcję organizują stowarzyszenia ekologiczne, nadleśnictwa i szkoły. Nie tylko.

Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa, o którym zrobiło się szczególnie głośno, odkąd wyznał miłość swojej asystentce, sfotografował się, a zdjęcie opublikował na Facebooku. W jednej ręce trzyma laptopa, a w drugiej sadzonki. Zachęca też mikołowian do wzięcia udziału w „zielonej” akcji i zapewnia, że to dopiero początek.

Chodzi o to, by sprzęt, którego od dawna nie używamy i niepotrzebne urządzenia elektryczne lub elektroniczne wymienić na drzewko lub wrzos.

To mogą być telefony komórkowe, zegary, klawiatura i myszka komputerowa, suszarka do włosów, mikser, radio, telewizor, odkurzacz, drukarka czy mikrofalówka. Za większy sprzęt w postaci lodówki, pralki czy zmywarki dostaniemy dwa drzewka.

Akcja rozpocznie się na mikołowskim rynku w najbliższy piątek (13 października) o godz. 10 i potrwa do 14.

Jak zapowiada Piechula: „Komu termin nie pasuje, będzie miał okazję następnym razem, gdyż to dopiero początek naszego zielonego Mikołowa.”

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje