Czytasz: Doradcy Komisji Europejskiej przeszkolą firmy transportowe z Katowic i okolic

Doradcy Komisji Europejskiej przeszkolą firmy transportowe z Katowic i okolic

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zasadami rozliczania płac minimalnych w innych krajach oraz poznają najważniejsze zmiany w prawie transportowym.

31 października br. w Katowicach odbędzie się szkolenie dla branży transportowej, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zasadami rozliczania płac minimalnych w innych krajach oraz poznają najważniejsze zmiany w prawie transportowym. Spotkanie organizowane jest przez firmę INELO, będącą członkiem międzynarodowej konfederacji CORTE. Eksperci spółki już od 15 lat świadczą usługi szkoleniowe dla inspekcji transportowych, policji i innych służb kontrolnych z kilkunastu krajów UE, od 2012r są także doradcami Komisji Europejskiej. Od 2014 r. przeszkolili ponad 5000 osób!

Zgodnie z nowelizacją ustawy o minimalnym wynagrodzeniu, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 r., wynagrodzenie to wzrasta o 8,1% i wynosi obecnie 2000 zł brutto. Zmiana dotyczy również godzinowej płacy minimalnej, która została ustalona na poziomie 13 zł brutto. Jak wskazują eksperci firmy INELO, będący doradcami Komisji Europejskiej oraz międzynarodowych służb kontrolnych, w związku z obowiązującymi zmianami odnośnie płacy minimalnej w krajach UE, a także innymi aktualizacjami w prawie drogowym, firmy transportowe stają w tym roku przed bardzo dużym wyzwaniem.

Właściwa interpretacja przepisów o delegowaniu na terenie Europy oraz stopień skomplikowania przepisów lokalnych wymaga dodatkowych nakładów przedsiębiorstwa na zaplecze informatyczne oraz wykwalifikowaną kadrę, która we właściwy sposób, bezbłędnie i terminowo rozliczy wynagrodzenie za pracę kierowców w poszczególnych krajach UE. Nieprzestrzeganie aktualnych przepisów prawnych wiąże się z ponoszeniem bardzo wysokich kar finansowych przez przedsiębiorców. – przestrzega Mateusz Włoch, Ekspert ds. rozwoju i szkoleń marki INELO – Dla przewoźników istotną kwestią powinna być umiejętność zrozumienia bieżących zmian zachodzących w prawie transportowym. Naszą odpowiedzią na ich nieznajomość przepisów prawnych są intensywne szkolenia, które obecnie prowadzimy w kilku regionach Polski. W ich trakcie staramy się objaśniać uczestnikom skomplikowane zmiany w prawie dotyczące ich codziennej pracy – dodaje Mateusz Włoch.

Teoria i praktyka w jednym

W najbliższym czasie, doświadczona kadra ekspertów firmy INELO przeprowadzi szkolenie dla zainteresowanych osób z Katowic i okolic. Spotkanie odbędzie się 31 października w Hotelu Best Western Premier przy ul. Bytkowskiej 1a. Uczestnicy w trakcie warsztatów zdobędą gruntowną wiedzę dotyczącą m.in. zmian w prawie oraz sposobów rozliczania płacy minimalnej za granicą oraz prawidłowego i bezpiecznego wypłacania ryczałtów za noclegi. Podczas szkolenia omówione zostaną również zmiany w przepisach dotyczących tzw. inteligentnych tachografów, utraty licencji przez kierowcę zawodowego za spowodowane naruszenia, czasu jazdy i odpoczynku (Rozporządzenie 561/2006) oraz wynagrodzenia dla polskich kierowców. Omówione zostaną także planowane zmiany Komisji Europejskiej w związku z ogłoszonym pakietem drogowym. Celem szkolenia jest udzielenie odpowiedzi na najważniejsze pytania branży transportowej w 2017 roku, związane z licznymi aktualizacjami, wprowadzanymi bądź planowanymi w przepisach prawa transportowego.

Liczymy, że pozyskana przez przewoźników wiedza na temat najważniejszych przepisów dla branży transportowej da możliwość prawidłowego rozliczenia czasu pracy oraz optymalizacji kosztów związanych z wynagrodzeniem, a co za tym idzie uniknięcia roszczeń pracowniczych oraz sytuacji utraty licencji – dodaje Mateusz Włoch.

Do udziału w szkoleniu eksperci INELO zapraszają właścicieli firm, osoby zarządzające, pracowników rozliczających czas pracy, dyspozytorów, spedytorów oraz osoby mające styczność z branżą transportową. Informacje szczegółowe o warunkach uczestnictwa dostępne są na stronie: http://szkoleniadlatransportu.pl/szkolenia/szkolenie/katowice-szkolenie-z-plac-minimalnych-i-najwazniejszych-zmian-w-prawie-transportowym/. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej