Czytasz: Dopalacze były sprytnie ukryte. Ale sklep przy Plebiscytowej udało się zamknąć

Dopalacze były sprytnie ukryte. Ale sklep przy Plebiscytowej udało się zamknąć

Próbowali przez wiele miesięcy. Niestety właściciel był sprytniejszy. Zanim do środka weszli policjanci, dopalacze utylizowali. Teraz się nie udało. Lokal przy ul. Plebiscytowej w Katowicach został zamknięty.

Zaczepiali przechodniów, wszczynali awantury, śmiecili na klatkach schodowych. O problemach katowiczan, których sąsiadem jest lokal przy ul. Plebiscytowej pisaliśmy wielokrotnie. - To sklep z dopalaczami – mówili wprost mieszkańcy. Sprawę regularnie zgłaszali na policji, do prezydenta Marcina Krupy zanieśli zaś petycję z prośbą o zlikwidowanie uciążliwego sąsiedztwa.

Kamera i piecyk

Policja z inspektorami sanepidu do lokalu pukała wiele razy. - Decyzję o zamknięciu sklepu podjąć może sanepid. By mieć do tego podstawy, należy jednak udowodnić, że w środku rzeczywiście są substancje zakazane – tłumaczyła Aneta Orman rzeczniczka prasowa katowickiej policji.

Problem w tym, że sklep miał porządny system monitoringu – kamera obserwowała każdego, kto tylko zbliża się do drzwi – a właściciel w środku nieduży piecyk. - Palił się nawet, gdy na zewnątrz były upały – podkreślała Jolanta Kolanko, powiatowy inspektor sanitarny.

Sprytny schowek. Ale policja sprytniejsza

Policja w końcu mówić może o sukcesie. - Podczas poniedziałkowej wizyty, znaleźliśmy 301 opakowań substancji psychoaktywnych – mówi Aneta Orman. Dodaje, że dopalacze były sprytnie ukryte. W schowku, za podwójną ścianą. Teraz przejęte środki zostaną poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. I choć od jej wyników zależeć będzie dalsze postępowanie w tej sprawie, sanepid podjął decyzję o zamknięciu sklepu. - Ostatniego w Katowicach. Wcześniej udało się zlikwidować punkt na Tysiącleciu, przy ul. 3 Maja i Warszawskiej.

Prawie tysiąc opakowań z niebezpiecznymi substancjami

Poza lokalem na Plebiscytowej, policjanci skontrolowali 26 punktów handlujących dopalaczami zlokalizowanych na terenie całego województwa śląskiego. Zabezpieczono niemal tysiąc opakowań podejrzanych środków. Zatrzymano 3 osoby. W akcji policjantów wspomagali strażacy oraz inspektorzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

CZYTAJ WIĘCEJ: PROBLEMY Z LOKALEM NA PLEBISCYTOWEJ

Czytaj więcej