Czytasz: Domowy oprawca z Będzina zatrzymany

Domowy oprawca z Będzina zatrzymany

Zastraszona 40-latka nie informowała jednak do tej pory o swoich problemach.

41-letni mieszkaniec centrum Będzina znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną od przeszło trzech lat. Agresja małżonka nie ograniczała się tylko do wyzwisk i gróźb. Stosował też agresję fizyczną. 

Zastraszona 40-latka nie informowała jednak do tej pory o swoich problemach. Od końca czerwca bieżącego roku nastąpiła eskalacja agresywnego zachowania domowego oprawcy, na którą bez wątpienia miał wpływ spożywany przez 41-latka w nadmiarze alkohol. 28 czerwca mężczyzna wszczął awanturę, w czasie której w jego mieszkaniu interweniowali będzińscy stróże prawa. Po tym zdarzeniu prokurator wydał postanowienie o zakazie zbliżania się 41-latka do swojej żony. Będzinianin nie miał jednak zamiaru stosować się do jego poleceń i ponownie nachodził kobietę wszczynając awantury.

W trakcie jednej z nich mężczyzna zdewastował należący do żony samochód. Kolejny incydent zdecydował o konieczności zastosowania ostrzejszego środka zapobiegawczego. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 41-latka. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.