Silesion.PL

serwis informacyjny

Dom pod miastem. Ranking miejscowości pod Warszawą 2022

Warszawa

Warszawa

Warszawa jest barwna, pełna atrakcji i oferuje wiele możliwości zawodowych. Z drugiej strony jest głośna, zatłoczona i bardzo droga. Jeszcze do niedawna ludzie porzucali swoje małomiasteczkowe życia i tłumnie osiedlali się w stolicy. Dziś chętniej wybierają podwarszawskie miejscowości. Poszukują ciszy, spokoju, komfortu i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Gdzie warto kupić dom pod Warszawą? Przedstawiamy najciekawsze propozycje!

Główną rzeczą, która powstrzymuje wiele osób przed kupnem lub budową domu, są koszty. Istnieje bowiem mylne przekonanie, że dom to droższa inwestycja niż mieszkanie. W rzeczywistości jednak ceny są bardzo zbliżone. Za apartament z rynku pierwotnego w Warszawie trzeba zapłacić ok. 12 tys. zł/m². W takiej cenie można kupić działkę i wybudować przytulny dom lub kupić gotową nieruchomość w wysokim standardzie.

Dlaczego warto kupić dom pod Warszawą?

Inwestycja w dom pod miastem to inwestycja w swobodę, komfort i prywatność. Mieszkanie w bloku w centrum miasta to nie tylko hałas dobiegający z ulicy, ale także rozmowy sąsiadów, głośne imprezy i inne niedogodności, które zakłócają domowy spokój. Co więcej, współczesne osiedla mieszkaniowe powstają bardzo blisko siebie. Bloki często budowane są „okno w okno”, co znacznie ogranicza prywatność domowników. Wybierając dom pod Warszawą, zapewniamy sobie najwyższą wygodę i pełen spokój. Do dyspozycji, poza powierzchnią mieszkalną, często mamy własny garaż, strych i przytulny ogród, w którym możemy spędzać wolne chwile.

Na uwagę zasługuje również okolica. Mieszkanie w otoczeniu lub blisko zieleni daje komfort psychiczny, o który ciężko w mieście. Przebywanie pośród pięknych okoliczności przyrody to doskonały sposób na odstresowanie, wyciszenie i naładowanie baterii.

A co z komunikacją? Mogłoby się wydawać, że mieszkanie w centrum miasta wygrywa w tej kwestii. Osiedla mieszkaniowe położone są w pobliżu sklepów, szkół i innych najważniejszych obiektów. Wszędzie łatwo dojechać samochodem czy komunikacją miejską. Utrudnieniem są jednak korki, które znacznie wydłużają czas spędzony w samochodzie czy autobusie. Tymczasem podwarszawskie miejscowości są doskonale skomunikowane ze stolicą. Niemal w każde miejsce można dojechać pociągami mazowieckiego przewoźnika, które zostały stworzone z myślą o szybkich przejazdach lokalnych. Wybór takiego środka transportu to komfortowy i ekologiczny sposób podróżowania.

Tu „uciekają” mieszkańcy stolicy, czyli najpopularniejsze miejscowości pod Warszawą

Najpopularniejszym miastem pod Warszawą jest Piaseczno. Według danych Urzędu Statystycznego w Warszawie, w 2021 roku ze stolicy przeprowadziło się tu niemal 13 tys. osób. Piaseczno jest oddalone od centrum o 17 km, a od Ursynowa o 7 km. Należy do warszawskiej aglomeracji, co oznacza, że do stolicy można dojechać autobusami ZTM lub koleją. W mieście znajduje się m.in. park z licznymi placami zabaw. W pobliżu usytuowany jest Las Kabacki.

Drugą popularną miejscowością są Marki, do których w ubiegłym roku przeprowadziło się ok. 5,7 tys. osób. Miasto leży w bliskim sąsiedztwie Warszawy. Ma doskonale rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową i oferuje dostęp do wielu terenów rekreacyjnych.

Na podium uplasowały się Ząbki, czyli niewielkie miasteczko graniczące z Targówkiem. W Ząbkach działają liczne punkty handlowe i usługowe oraz ośrodki sportowe, w tym Miejskie Centrum Sportu. Mieszkańcy w ok. 30 minut mogą dojechać nad Jezioro Zegrzyńskie.

Około 14 km od centrum Warszawy usytuowane są Łomianki. Miasto oferuje mieszkańcom bogatą infrastrukturę usługowo-handlową, liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, wiele szkół i obiektów sportowych. Nieopodal Łomianek znajduje się Kampinoski Park Narodowy.

Największym miastem aglomeracji warszawskiej jest Pruszków. Od centrum stolicy dzieli go ok. 16 km. W Pruszkowie funkcjonuje miejska pływalnia i hala widowiskowa. W mieście nie brakuje obiektów handlowych i usługowych.

Piaseczno, Marki, Ząbki, Łomianki czy Pruszków to miasta barwne, tętniące życiem i ciekawe. To dobre miejsca do życia dla osób, które nie chcą mieszkać w centrum, a jednocześnie potrzebują wielu bodźców i atrakcji – zauważa Martyna Budziszewska specjalista ds.sprzedaży RealCo – Idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują czegoś bardziej kameralnego, jest zakup domu w jednej ze spokojniejszych lokalizacji w pobliżu stolicy. Do najciekawszych propozycji bez wątpienia należą Michałowice i Lesznowola. – dodaje.

Michałowice – kameralnie i komfortowo

Szkola w Michałowicach fot. RealCo

Michałowice to prężnie rozwijająca się wieś położona w powiecie pruszkowskim, tuż przy granicy z Ursusem i Włochami. Zamieszkuje ją nieco ponad 3 tys. osób. W okolicy znajdują się liczne sklepy, apteki i ścieżki rowerowe. Przejazd pociągiem ze stacji kolejowych WKD1 i WKD12 Michałowice do Warszawy trwa niespełna 18 minut. Samochodem do centrum można dojechać trasą S8 i Alejami Jerozolimskimi.

Michałowice to kameralne, przytulne miejsce, idealne pod inwestycje. Potencjał lokalizacji wykorzystała firma RealCo. Jej propozycją są 4- i 5-pokojowe domki w zabudowie bliźniaczej z prywatnymi ogródkami o powierzchni nawet do 500 m² i garażami mierzącymi ponad 20 m². Osiedle Michałowice Parkowa to nasza odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Chcieliśmy połączyć kameralną atmosferę i najwyższym komfortem. Postawiliśmy na nowoczesne rozwiązania, w tym ogrzewanie podłogowe, praktyczne przyłącza gotowe do montażu instalacji fotowoltaicznej i klimatyzacji, energooszczędne systemy wentylacji mechanicznej i gniazda z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Michałowice Parkowa to najwyższa wygoda, ekologia i wyjątkowy klimat – podkreśla Martyna Budziszewska z RealCo.

Wizualizacje Michałowice Parkowa RealCo

Lesznowola – wieś z dużym potencjałem

Blisko natury, spokojnie i kameralnie to idealny opis Lesznowoli. Ta niewielka, licząca ok. 25 tys. mieszkańców podwarszawska gmina, przyciąga doskonale rozwiniętą infrastrukturą techniczną i społeczną. Gmina stale inwestuje w budowę dróg i obiektów, które podnoszą komfort mieszkania w okolicy.

W Lesznowoli powstaje nowa inwestycja RealCo – przytulne domy szeregowe, wolnostojące i bliźniaki, o powierzchni użytkowej od 110 do 120 m². Projekt zakłada 3 etapy budowy. Domy zostaną wyposażone w miejsca parkingowe i ekologiczne rozwiązania, tj. pompy ciepła i specjalne przyłącza do stacji fotowoltaicznych. Osiedle będzie doskonale skomunikowane ze stolicą – mieszkańcy dojadą do centrum samochodem, drogą ekspresową S7 Puławską-bis, lub pociągiem, z jednej z pobliskich stacji.

Zakup domu w Michałowicach, Lesznowoli czy innej podwarszawskiej miejscowości, to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi i wszystkich osób, które poszukują spokoju z dala od miejskiego zgiełku. To inwestycja w komfort i bezpieczeństwo.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Dom pod miastem. Ranking miejscowości pod Warszawą 2022

  1. w okolicach warszawy domy są drogie, znajomi z racji że nie mieli tak dużej zdolności kredytowej na dom zdecydowali się na zakup mieszkania na osiedlu zakątek harmonia na białołęce

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024