Czytasz: Dom Aniołów Stróżów uskrzydla już po raz szósty

Dom Aniołów Stróżów uskrzydla już po raz szósty

W ponad 100 punktach w regionie będzie można nabyć pierniki oraz kartki cegiełki.


Zapach pierników po Domu Aniołów Stróżów rozchodzi się już od kilku tygodni. To znak, że coroczna świąteczna akcja „Uskrzydlamy” zbliża się wielkimi krokami. W tym roku odbędzie się ona już po raz szósty, a zainauguruje ją tradycyjne wspólne zdobienie pierników w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia w Katowicach. Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają już w poniedziałek, 3 grudnia, o godz. 16.00. Wiele będzie działo się przez cały grudzień!

– Przygotowane już wcześniej przez naszych podopiecznych i wolontariuszy słodkości będą dekorować nie tylko dzieciaki, ale także nasi przyjaciele oraz wszyscy, którzy tego dnia będą chcieli do nas dołączyć – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach. Takich pierników na akcję w całym regionie – w domach, firmach czy szkołach – wypieczono już kilka tysięcy!

A idea pomocy każdorazowo gromadzi setki osób, firm, instytucji chcących wesprzeć dzieci oraz młodzież z borykających się z biedą i problemami rodzin Śląska i Zagłębia. Poniedziałkowe wydarzenie będzie tylko jednym z wielu, jakie zaplanowano na cały grudzień.

W tym czasie w ponad 100 punktach w regionie będzie można nabyć pierniki oraz kartki cegiełki. Anioły zapraszają także do zaprzyjaźnionych miejsc, które w grudniu dedykowały na akcję Dobrą USKRZYDLONĄ Rzecz – danie, napój lub usługę, z której cały lub część dochodu trafi na konto stowarzyszenia. Inną formą wsparcia są zakupy w charytatywnym sklepiku (szukaj na www.anioly24.pl), gdzie można znaleźć kartki świąteczne zaprojektowane na bazie rysunków dzieci oraz poszetki i apaszki stworzone specjalnie na akcję w katowickiej manufakturze „Poszetka”.

Listę miejsc wspierających stowarzyszenie można znaleźć na Facebooku Domu Aniołów Stróżów. Poza tym odbędą się kiermasze, świąteczna loteria fantowa w Silesia City Center (15-16 grudnia), świąteczne warsztaty w DH Supersam (15 grudnia), a także podczas Silesia Baazar na Stadionie Śląskim (16 grudnia). W planach jest również wspólna akcja z GKS Katowice i licytacja unikatowych bombek pomalowanych przez poszczególne sekcje klubu. Wcześnie, bo 12 grudnia odbędzie się zbiórka funduszy podczas meczu siatkówki.

To jednak nie wszystko. Już w sobotę, 8 grudnia, odbędzie się Charytatywna Aukcja Radia Katowice, na której będzie można nabyć wyjątkowe przedmioty stworzone przez studentów ASP w Katowicach, biżuterię LILOU – wisiorek z aniołkiem, piękny wisior – serce z węgla od Pracowni bro.kat oraz ozdoby świąteczne małych artystów z Domu Aniołów Stróżów. Także 8 grudnia stowarzyszenie będzie obecne ze świątecznym kiermaszem podczas mikołajkowego biegu Park Run w Parku Kościuszki.

– Uskrzydlamy to możliwość realnej pomocy dla ponad 700 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, którzy otrzymują wsparcie w świetlicach, klubach tearapeutycznych, a także w ramach działań ulicznych w Katowicach Załężu, Chorzowie – Batorym, Chorzowie – Centrum oraz Sosnowcu – Juliuszu – mówi Monika Bajka.

W tegoroczną akcję włączyło się już prawie 160 partnerów! A wśród nich ponad 20 szkół i przedszkoli, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Legendia, restauracje, kawiarnie, firmy, centra handlowe, salony fryzjerskie i wiele innych

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, dzięki wsparciu 130 partnerów oraz ofiarności ludzi, udało się  zebrać rekordowe 100 tys. zł! Czy w tym roku ten wynik zostanie pobity?