Czytasz: Lubisz ludzi? Przyjdź dziś na katowicki rynek

Lubisz ludzi? Przyjdź dziś na katowicki rynek

Od 18 listopada XVII edycja Szlachetnej Paczki nabiera tempa.

 

Ulicami wszystkich miast wojewódzkich przejdą dziś marsze wolontariuszy, a na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarta zostanie baza z historiami rodzin. To do nich trafi dedykowana pomoc, którą przygotują darczyńcy.

Czytaj także: SILESION PODAROWAŁ SZLACHETNĄ PACZKĘ


SZLACHETNA PACZKA to oryginalny polski pomysł i zarazem unikalny w skali świata system precyzyjnej, mądrej pomocy, zorganizowany na tak dużą skalę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy wolontariuszy łączy rodziny, które znajdują się niezawinionej biedzie, z darczyńcami, którzy mogą i chcą im pomóc.  


Marsze w całej Polsce 


SZLACHETNA PACZKA ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 645 rejonach na terenie całego kraju. 18 listopada, w dzień otwarcia bazy rodzin, we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się również uroczyste marsze z udział wolontariuszy. W województwie śląskim Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 w Katowicach na Placu Kwiatowym, a następnie przejdziemy ulicami miasta wokół Rynku. Podczas wydarzenia towarzyszyć nam będzie wiele atrakcji, między innymi pokaza iluzionisty cyz historie wolontariuszy. 

- Będziemy manifestować to, że lubimy ludzi – tłumaczy ks. Stryczek, który weźmie udział w marszu w Warszawie. – Dokonujemy rewolucji, ale to jedyna rewolucja, w której nie ma ofiar. Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno. Nie chodzi jedynie o to, kim ludzie są, ale kim mogą się stać. Bo zaangażować się możesz w każdej chwili. Możesz być wolontariuszem, możesz być darczyńcą, możesz być kierowcą, który przewiezie paczkę. Po prostu dołącz i rób to razem z nami.

 Wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej PACZKI zapowiedzieli w tym roku m.in. Prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich. 

Czytaj więcej