Czytasz: Dodatkowe patrole w Dąbrowie Górniczej

Dodatkowe patrole w Dąbrowie Górniczej

Miasto postanowiło sfinansować 150 patroli, które od zeszłego piątku kontrolują ulice. Akcja zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni zdecydowali przekazać 60 tys. zł. na dodatkowe dwuosobowe patrole. Dzięki temu w Dąbrowie Górniczej ma być bezpieczniej. Funkcjonariusze, do 17 września, będą czuwać nad sytuacją w mieście. Pojawią się m.in. nad Pogoriami oraz w kilku parkach. 

Oprócz dodatkowych patroli, z kasy miejskiej finansowane są m.in. etaty 10 dzielnicowych, radary, nowe radiowozy i paliwo do nich. Z pomocą środków samorządowych rozbudowywana jest również komenda.

Gdzie pojawią się policjanci? 

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej, radni zdecydowali o przekazaniu na ten cel 60 tys. zł. Dzięki temu dodatkowi policjanci w dwuosobowych patrolach kierowani będą m.in. w rejon Pogorii, parku Zielona, Strzemieszyc i Ząbkowic. Mundurowi, przy wsparciu miasta, w okresie letnim częściej pojawiają się w ulubionych miejscach dąbrowian już od kilku lat.

Dodatkowe patrole mają odwiedzać plaże i jeziora, szczególnie w weekendy, kiedy nad brzegami dąbrowskich jezior „Pogoria” wypoczywają mieszkańcy z całego województwa.

Umundurowane patrole kierowane będą również w rejon parków i innych miejsc rekreacji i wypoczynku dąbrowian, między innymi w rejon Pustyni Błędowskiej, ale również w rejon dzielnic Strzemieszyce i Ząbkowice. Przeznaczona na ten cel kwota pozwoli na skierowanie do służby w tym roku 150 dwuosobowych, umundurowanych patroli, które poza oddziaływaniem prewencyjnym, zapobieganiem popełnianiu przestępstw i wykroczeń, będą realizowały zadania uwzględniające wnioski dąbrowian.

źródło: www.dabrowa-gornicza.pl

Czytaj więcej