Czytasz: Dodatkowe patrole w Dąbrowie Górniczej

Dodatkowe patrole w Dąbrowie Górniczej

Miasto postanowiło sfinansować 150 patroli, które od zeszłego piątku kontrolują ulice. Akcja zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni zdecydowali przekazać 60 tys. zł. na dodatkowe dwuosobowe patrole. Dzięki temu w Dąbrowie Górniczej ma być bezpieczniej. Funkcjonariusze, do 17 września, będą czuwać nad sytuacją w mieście. Pojawią się m.in. nad Pogoriami oraz w kilku parkach. 

Oprócz dodatkowych patroli, z kasy miejskiej finansowane są m.in. etaty 10 dzielnicowych, radary, nowe radiowozy i paliwo do nich. Z pomocą środków samorządowych rozbudowywana jest również komenda.

Gdzie pojawią się policjanci? 

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej, radni zdecydowali o przekazaniu na ten cel 60 tys. zł. Dzięki temu dodatkowi policjanci w dwuosobowych patrolach kierowani będą m.in. w rejon Pogorii, parku Zielona, Strzemieszyc i Ząbkowic. Mundurowi, przy wsparciu miasta, w okresie letnim częściej pojawiają się w ulubionych miejscach dąbrowian już od kilku lat.

Dodatkowe patrole mają odwiedzać plaże i jeziora, szczególnie w weekendy, kiedy nad brzegami dąbrowskich jezior „Pogoria” wypoczywają mieszkańcy z całego województwa.

Umundurowane patrole kierowane będą również w rejon parków i innych miejsc rekreacji i wypoczynku dąbrowian, między innymi w rejon Pustyni Błędowskiej, ale również w rejon dzielnic Strzemieszyce i Ząbkowice. Przeznaczona na ten cel kwota pozwoli na skierowanie do służby w tym roku 150 dwuosobowych, umundurowanych patroli, które poza oddziaływaniem prewencyjnym, zapobieganiem popełnianiu przestępstw i wykroczeń, będą realizowały zadania uwzględniające wnioski dąbrowian.

źródło: www.dabrowa-gornicza.pl

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
49 minut temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
4 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
5 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
7 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...