Czytasz: Do „rozdania” 50 mieszkań w Katowicach. Warunek jest jeden

Do „rozdania” 50 mieszkań w Katowicach. Warunek jest jeden

Przy ul. Francuskiej albo Sokolskiej. I nie tylko. Katowice ogłosiły właśnie listę 50 mieszkań, które dostać można za remont.

Warunek trudny do spełnienia nie jest - w końcu i tak większość lokatorów remontuje mieszkanie, do którego się wprowadza. Nic dziwnego, że katowiccy urzędnicy nie ukrywają: - Mieszkanie za remont cieszy się w Katowicach dużą popularnością. I podają wyliczenia. Do tej pory, w latach 2015-2017, w taki sposób najemców znalazły 152 lokale.

Do 72 metrów kwadratowych. W centrum Katowic!

W bieżącej edycji programu do wyboru jest 50 mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach, m.in. przy ulicach: Broniewskiego, Grażyńskiego, Katowickiej, Sokolskiej, Francuskiej, Kochanowskiego, Plebiscytowej, Żwirki i Wigury.

- Mieszkania mają różne wielkości oraz standard, więc każdy z zainteresowanych może wybrać coś dla siebie - mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach. Dodaje, że czynsze zaczynają się już od niespełna 3 złotych za metr kwadratowy, a maksymalnie sięgają niespełna 7 zł. - Wielkość mieszkań jest także różna – są zarówno mieszkania od dwudziestu kilku metrów kwadratowych, jak i mające ponad siedemdziesiąt metrów kwadratowych - podkreśla Lipka. 

Obowiązują pewne kryteria

Wnioski o zawarcie umowy najmu można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców do 4 lipca. Uwaga! Przy przydziale mieszkań obowiązują kryteria powierzchniowe i dochodowe.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stanowiskach Wydziału Budynków i Dróg w Biurze Obsługi Mieszkańców tut. Urzędu (I piętro - stanowiska 20, 21) lub pod numerem telefonu (32) 25-93-634.

Sprawdź, jakie mieszkania można dostać w Katowicach za remont [LISTA LOKALI]: 

Czytaj więcej