Czytasz: Do Cieszyna pociągiem!
Podróżni polubili “Olzę”.

Nowe połączenie przypadło do gustu studentom i turystom.

Premierowy przejazd pociągiem relacji Cieszyn-Katowice odbył się 11 grudnia, wraz wejściem w życie nowego rozkładu jazdy Kolei Śląskich.  „Olza” kursuje w niedzielne popołudnia oraz w dni kończące długie weekendy. Podróż trwa 1,5 godziny. Koszt biletu ulgowego dla studentów to 6,86 zł.

Zainteresowanie pasażerów od pierwszych przejazdów pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość - mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. - Mam nadzieję, że z czasem to połączenie kolejowe na stałe zagości w świadomości studentów, a pociąg będzie ich pierwszym wyborem, jeśli chodzi o sposoby dotarcia do domu i na uczelnię.

Regionalny przewoźnik wierzy, że pasażerów “Olzy” będzie przybywać. To z kolei może być decydujący argument w kwestii ewentualnego poszerzenia rozkładu o kolejne bezpośrednie pociągi relacji Katowice-Cieszyn. Dodatkowe połączenia to wymarzony prezent dla mieszkańców i włodarzy miasta.

Bezpośrednie połączenie to kolejny krok na drodze do pełnego przywrócenia Cieszyna na mapy kolejowe naszego kraju. Nie ustajemy bowiem w wysiłkach, aby w pełni skomunikować Cieszyn z Katowicami - mówi Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna. 

W pozostałe dni pasażerowie jadący do Cieszyna muszą się przesiadać w Czechowicach-Dziedzicach.

Czytaj więcej