Czytasz: Do Cieszyna pociągiem!
Podróżni polubili “Olzę”.

Nowe połączenie przypadło do gustu studentom i turystom.

Premierowy przejazd pociągiem relacji Cieszyn-Katowice odbył się 11 grudnia, wraz wejściem w życie nowego rozkładu jazdy Kolei Śląskich.  „Olza” kursuje w niedzielne popołudnia oraz w dni kończące długie weekendy. Podróż trwa 1,5 godziny. Koszt biletu ulgowego dla studentów to 6,86 zł.

Zainteresowanie pasażerów od pierwszych przejazdów pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość - mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. - Mam nadzieję, że z czasem to połączenie kolejowe na stałe zagości w świadomości studentów, a pociąg będzie ich pierwszym wyborem, jeśli chodzi o sposoby dotarcia do domu i na uczelnię.

Regionalny przewoźnik wierzy, że pasażerów “Olzy” będzie przybywać. To z kolei może być decydujący argument w kwestii ewentualnego poszerzenia rozkładu o kolejne bezpośrednie pociągi relacji Katowice-Cieszyn. Dodatkowe połączenia to wymarzony prezent dla mieszkańców i włodarzy miasta.

Bezpośrednie połączenie to kolejny krok na drodze do pełnego przywrócenia Cieszyna na mapy kolejowe naszego kraju. Nie ustajemy bowiem w wysiłkach, aby w pełni skomunikować Cieszyn z Katowicami - mówi Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna. 

W pozostałe dni pasażerowie jadący do Cieszyna muszą się przesiadać w Czechowicach-Dziedzicach.

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News
22 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi