Czytasz: Do basenu wrzucą kule wodne. To dopiero początek zmian w popularnym parku

Do basenu wrzucą kule wodne. To dopiero początek zmian w popularnym parku

Tu w ciepłe dni nie będzie nudno. Zaczyna się rewitalizacja mysłowickiego Parku Słupna.

Otwarcie sezonu zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym, prace w Parku Słupna, idą pełną parą. Szykowane są baseny, strefy rekreacyjne, a także nowości. - To będzie wyjątkowo udany sezon - liczą mysłowickie władze miasta.

Zjeżdżalnia, dmuchawce, pływające kule

Co ma się tu pojawić? Władze miasta zdradzają, że strefa rekreacji w parku zostanie nieco przearanżowana. Dwa baseny przystosowane do potrzeb dzieci, ulokowane zostaną w centralnej części kąpieliska. Co ciekawe, łączyć będzie je powierzchnia ze świeżej trawy. Skutek? - Maluchy będą mogły się pluskać, a ich rodzice spokojnie się opalać – zaznaczają w mysłowickim magistracie. To jednak nie wszystko. Przy jednym z basenów pojawią się duże zjeżdżalnie, przy drugim uwielbiane przez dzieci dmuchawce. Sporą atrakcją będą też pewnie ogromne kule wodne, które trafią do jednej z niecek.

Będzie wreszcie kryty basen. Co jeszcze?

Nowości w Parku Słupna będzie zresztą ciąg dalszy. Władze Mysłowic zapowiadają, że rozpocznie się wreszcie ważna, zapowiadana od lat inwestycja – budowa krytej pływalni. - Właśnie podpisaliśmy umowę na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego. Na podstawie tego dokumentu będzie można ogłosić przetarg na budowę pływalni – dowiadujemy się w mysłowickim magistracie. Urzędnicy zaznaczają, że na nowy, zadaszony basen zarezerwowali 6 150 000 zł.

Wzbogacona zostanie również baza sportowa. Miasto kupi nowe kajaki i rowerki wodne. Dostępne będą także małe łódeczki dla dzieci, na których będzie można pływać w miejscach do tego wyznaczonych. - Liczymy, że atrakcje trafią w gust mieszkańców, którzy rokrocznie licznie i chętnie odwiedzają Park Słupna - zaznacza Paweł Gawęda, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.

 fot: Urząd Miasta w Mysłowicach

Czytaj więcej