Czytasz: Dni Mikołowa 2017. Poznaj program imprezy!

Dni Mikołowa 2017. Poznaj program imprezy!

W sobotę i niedzielę, 2- 3 września w Mikołowie po raz kolejny odbędą się Dni Mikołowa. Organizatorzy jak zwykle przygotowali dla gości wiele trakcji.

Dni Mikołowa 2017 zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku impreza organizowana przez Miejski Dom Kultury w Mikołowie odbędzie się w pierwszy weekend września. W sobotę o godzinie 16.00 nastąpi oficjalne otwarcie, które odbędzie się na mikołowskim rynku. W programie organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji m.in. stoiska handlowe oraz gastronomiczne, a dla najmłodszych na Małych Plantach powstanie specjalna Strefa Dziecka z wieloma atrakcjami.

Pierwszym zespołem, który uświetni imprezę jest zespół Fryna, grający śląski folk. Zespół powstał w 2009 roku jako inicjatywa profesjonalnych muzyków jazzowych, rockowych oraz art-popowych. Muzycy sięgnęli do tradycji polskiej muzyki ludowej, a w ich utworach słuchacz odnajdzie estetykę śląskiej muzyki ludowej. W 2016 roku zespół Fryna wydał debiutancką płytę „Na Tym Górnym Śląsku” wydaną w 2016 roku.

Jako kolejny na mikołowskiej scenie wystąpi zespół Tabu, wykonujący muzykę reggae. Zespół powstał w 2003 roku i od tego czasu zagrał ponad pół tysiąca koncertów, wydał 4 studyjne albumy oraz zdobył wiele nagród na muzycznych festiwalach. Dwukrotnie zapraszany do znanej polskiej trasy koncertowej Punky Reggae Live. Ich najnowszy album Meteory został wydany w 2015 roku. Grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

Ewelina Lisowska

Kolejną gwiazdą Dni Mikołowa 2017 jest Ewelina Lisowska, która w Mikołowie da swój koncert w sobotę o godzinie 20.00. Wokalistka na koncie ma wiele hitowych utworów a albumy Aero-Plan oraz Nowe horyzonty osiągnęły status złotej płyty. Kariera muzyczna Eweliny Lisowskiej ruszyła z kopyta w 2012 roku. W tym czasie dotarła do półfinału drugiej części polskiej edycji programu X Factor, gdzie zachwyciła Kubę Wojewódzkiego, Czesława Mozila, Tatianę Okupnik. Ewelina Lisowska ostatecznie w programie zajęła czwarte miejsce. Gra muzykę w stylistyce rocka mieszanego z elementami post-hardcore. Oprócz solowej kariery Ewelina Lisowska jest wokalistką zespołu Nurth.

Ostatni w sobotni wieczór wystąpi zespół Enej. Grupa powstała w 2002 roku w Olsztynie, założona przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy. Przełomowy dla zespołu był 2011 rok, wtedy muzycy wystartowali w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. 7 maja zespół Enej wygrał program, podbijając serca tysięcy fanów.

W niedzielę Dni Mikołowa 2017 rozpoczną się o godzinie 13.00 programem dla dzieci. Godzinę później, o 14.00 na mikołowskim rynku pojawią się podopieczni Schroniska dla zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu. W tym czasie możliwa będzie adopcja zwierząt.

Niedzielne koncerty rozpocznie trio — Claudia i Kasia Chwołka wraz z Grzegorzem Gąsiorkiem. Śląski zespół zaprezentuje publiczności swoje najlepsze utwory. Chwilę później na scenie pojawi się zespół Karpowicz Family. Grupa powstała w 2000 roku, a jej założycielem oraz wokalistą jest Zbyszek Karpowicz. Zespół ma w swoim dorobku dziewięć wydanych płyt CD oraz 35 nagranych teledysków. Nieść ludziom radość i nadzieję – to główne motto zespołu Karpowicz Family.

Kolejną gwiazdą będzie Jacek Silski - Śląski Słowik - solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie. Artysta występował z takimi artystami jak m.in.: Julio Iglesias, Karel Gott, Boney M., ABBA, Goran Karan, Frank Galan, Francesco Napoli oraz z całą czołówką polskiej estrady: Kombi, Golec uOrkiestra, Maryla Rodowicz, Various Manx, Wilki, Wiesław Ochman, Piotr Szczepanik, Ryszard Rynkowski, KAYAH, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera. W niedzielę o godzinie 18.00 Jacek Silski wystąpi na mikołowskim rynku podczas Dni Mikołowa 2017.

Niedzielne koncertowanie zakończy występ Rudi Schuberth i Big Silesian Band. To będzie mieszanka wybuchowa, której połączenie doceni niejeden meloman.

Czytaj więcej