Czytasz: Karierę mają u stóp!
01:57
Hotel Angelo pękał w szwach. Wszystko przez studentów, którzy na Dniach Kariery poszukiwali perspektyw na rozwój zawodowy.

Dni Kariery to studenckie targi pracy, praktyk i staży dla studentów i absolwentów, organizowane od ponad 20 lat przez AIESEC Polska. W ubiegłorocznej wiosennej edycji wzięło udział 40 000 uczestników i ponad 300 wystawców. Wyjątkowe targi dla studentów odbywają się w 9. największych miastach w kraju, w tym również w Katowicach.

- Dni Kariery służą temu, by przybliżyć świat biznesowy światowi akademickiemu. Bardzo często na studiach nie ma możliwości zdobycia praktyki, dlatego przez takie targi pracy możemy zdobyć staż w najlepszych firmach w Polsce - tłumaczy Anna Bąk, koordynator lokalny Dni Kariery ds. marketingu.

ZOBACZ GALERIĘ

TARGI PEŁNE ATRAKCJI

W czasie targów wystawiały się lokalne firmy np. nasz portal, jak i międzynarodowe korporacje takie jak Groupon, PwC, Deloitte, czy Amazon.

>> PRZECZYTAJ: GROUPON OTWIERA SIĘ W KATOWICACH! <<

Oprócz ofert praktyk, można było skonsultować swoje CV z doradcą zawodowym, skorzystać z porady stylistów i wizażystów, odpocząć w chillout roomie, a także zrobić sobie bezpłatnie zdjęcie do legitymacji lub dyplomu.

Wartością dodaną dla studentów były otwarte warsztaty z przedstawicielami śląskiego biznesu, w tym również z redaktorem naczelnym portalu Silesion, Kamilem Durczokiem. Dziennikarz przekonywał żaków, że oprócz umiejętności i wiedzy, bardzo ważne jest szczęście do osób, które spotyka się na swojej drodze.

OD STUDENTÓW DLA STUDENTÓW

Dni Kariery organizowane są przez studentów dla studentów. Organizatorzy bardzo dobrze znają potrzeby młodych ludzi i chcą dać im szansę na zbudowanie bezpośredniej relacji z pracodawcą, porównania wielu ofert i wybrania tej najodpowiedniejszej.

Czy byliście na tegorocznych Dniach Kariery?

Czytaj więcej