Czytasz: Dmuchańce, kolejki i Peppa. Jak świętować Dzień Dziecka?

Dmuchańce, kolejki i Peppa. Jak świętować Dzień Dziecka?

Maluchy nie lubią się nudzić. Dlatego spośród wielu tegorocznych atrakcji, specjalnie dla maluchów z naszego województwa, wybraliśmy te najciekawsze.

To wyjątkowy dzień. A będzie jeszcze bardziej wart zapamiętania, jeśli postaramy się poświęcić naszej pociesze więcej czasu niż zwykle. Wybierzmy się gdzieś razem z dzieckiem, a sami poczujemy się kilka lat młodsi. Sprawdźcie, na jakie atrakcje można liczyć na Śląsku i Zagłębiu.

Postacie z bajek odwiedzą bytomską operę

Dzień Dziecka kulturalnie? Wyjątkowe spektakle na czwartek przygotowała Opera Śląska. O godz. 11 i 17 zobaczyć będzie można musical „Zaczarowany bal”, którego fabuła toczy się w teatrze. Nie zabraknie atmosfery grozy, humoru i sensacyjnej intrygi z udziałem... gości z kosmosu. Na scenie pojawią się też postacie z najbardziej popularnych baśni – m.in. Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia. Ci, którzy nie zdążą spotkać się z bajkami we czwartek, zrobić mogą to także w najbliższy piątek i niedzielę (seanse przygotowano w tym samych godzinach, z wyjątkiem porannego seansu niedzielnego. Tego nie będzie). Co więcej, z okazji Dania Dziecka dwa bilety kupić można w cenie jednego.

Jak porusza się robot?

Wyścig robotów, nauka ich konstruowania, a także walki sumo – robotów oczywiście, to propozycja na 1 czerwca z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. - Na oddziale pojawić się ma również czołg – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Zapraszają na nie o godz. 10, na pierwsze piętro Oddziału Okulistyki Dziecięcej. Atrakcje są bezpłatne.

Zabawa na dmuchańcach

Dzień Dziecka w Silesia City Center potrwa aż trzy dni, od 1 do 3 czerwca. Centrum zamieni się wówczas w wielką krainę harców. Na najmłodszych w godzinach pracy centrum czekać będzie sześć dmuchanych mini placów zabaw na Placu Słonecznym i Placu Śląskim, szczudlarze rozdający słodycze i zachęcający do udziału w konkursach, animatorzy z kolorowymi farbkami do malowania buzi i oczywiście słodycze w postaci pysznej waty cukrowej. Wstęp na wszystkie atrakcje będzie bezpłatny.

Scena dla małego artysty

O tym, że w każdym dziecku drzemie jakiś talent, wiedzą wszyscy. 3 czerwca w Galerii Katowickiej będzie okazja, by wystąpić na scenie i zaprezentować… co tylko dziecku przyjdzie do głowy. - Każdy odważny maluch, który pojawi się na scenie, otrzyma nagrody – zachęcają organizatorzy. Dodaj, że wśród atrakcji pojawią się tu także m.in. szalone zdjęcia w fotobudce, muzyczna bitwa zespołów, a także zabawy z youtuberką Tunią. Dziecięce święto rozpocznie się o 11 i potrwa do 19. Atrakcje są bezpłatne.

Podróż do dalekiej Australii

Sosnowieckie Auchan naszykowało coś dla małych odkrywców. Spotkanie z cyklu „Palcem po mapie”, podczas którego najmłodsi poznają krainę kangurów i misia koali, wezmą udział w warsztatach kreatywnych, grach i zabawach sportowych. Ale to nie koniec, bo maluchy obejrzą też teatrzyk pt. „Eliksir zdrowia” i wezmą udział w warsztatach kreatywnych. Będzie można, uwaga...wykonać dekoracyjną miniplażę z plamami w słoikach. „Podróż do Australii” rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do godziny 17.00, po nim zaś na maluchy czeka teatrzyk. Atrakcje są bezpłatne.

Bytom odwiedzi... świnka Peppa

Balonowe zoo, malowanie twarzy, warsztaty artystyczne, konkursy, a przede wszystkim spotkanie ze świnką Peppą i jej bratem Georgem. To tylko część atrakcji przygotowanych dla wszystkich dzieci, które 3 czerwca odwiedzą Agorę Bytom. Tego dnia parter galerii handlowej zamieni się w bajkową krainę, w której pojawi się świnka Peppa we własnej osobie. Rozbrykana, ciekawska i uwielbiająca przygody bohaterka będzie pozowała do pamiątkowych zdjęć, które zostaną wydrukowane dla dzieci na miejscu. Na wielkiej scenie nie zabraknie konkursów, animacji, gier i zabaw. Zabawa z okazji Dnia Dziecka rozpocznie się tu o godz. 10, a wstęp jest wolny.

Najwyższy obiekt na makiecie kolejkowej na świecie

Świat Kolejkowa, który zobaczyć można w gliwickiej Europie Centralnej to spora gratka dla całych rodzin. Jest ogromny, to 2100 m2 powierzchni, na której znajdziemy 167 budynków, 116 pojazdów, 12 przeróżnych pociągów i ponad 1000 postaci, w tym bohaterowie stworzeni w miniony weekend podczas rodzinnych warsztatów modelarskich w gliwickim centrum handlowym.

Ale to nie wszystko, w Kolejkowie powstał obiekt, który nie ma sobie równych na świecie – to najwyższa taka budowla na makiecie kolejowej, mierząca 4 metry wysokości miniatura Radiostacji w Gliwicach. Prace nad jej powstaniem trwały 3 miesiące, a poprzedziła je wnikliwa analiza dokumentów autentycznej radiostacji. – Postanowiliśmy, że Radiostacja będzie najwyższym na świecie obiektem na makiecie kolejowej. 111 metrów wiernie skopiowaliśmy na makiecie, która ma ponad 4 metry wysokości. Podobnie jak oryginał, stworzyliśmy ją z drewna - zdradza mówi Jakub Paczyński, twórca Kolejkowa Gliwice. Zobaczyć można je bezpłatnie, aż do piątku. W godzinach pracy galerii.

Czytaj więcej