Silesion.PL

serwis informacyjny

Dlaczego wiata garażowa to dobra alternatywa dla garażu?

aluminiowa wiata samochodowa feria palram 4 x 4 25 m biala 85439

aluminiowa wiata samochodowa feria palram 4 x 4 25 m biala 85439

Każdy mieszkający w domu jednorodzinnym dość szybko staje przed dylematem gdzie parkować drugi samochód. Nawet jeśli w projekcie domu mamy garaż dwustanowiskowy to bardzo często przechowywane tam rowery, sprzęt ogrodniczy, etc. skutecznie zajmują miejsce na drugie auto. Dlatego szybko pojawia się potrzeba wiaty garażowej. Nawet jeśli do tej pory nie myśleliście o tym rozwiązaniu w naszym artykule wyjaśniamy jakie zalety posiada wiata garażowe. Podpowiadamy również kiedy lepiej sprawdzi się garaż. A jeśli zdecydujecie się na wiatę, wyjaśniamy jakie rodzaje są dostępne na rynku i jak wybrać wiatę najlepszą do naszych potrzeb.

Zalety wiaty garażowej

Jeśli zastanawiamy się, czy wybrać wiatę garażową czy ew. wybudować garaż wolnostojący, warto poznać wady i zalety obu rozwiązań. Tym co przemawia na korzyść wiaty jest zdecydowanie cena. Jest to kilkukrotnie tańsze rozwiązanie. Budowa wiaty jest też bardzo szybkim rozwiązaniem. Nie wymaga pozwolenia na budowę ani spełnienia innych formalności. Możemy zbudować ją sami lub wybrać gotowy produkt z rozwiązań firmy oferującej wiaty garażowe.

Przy wyborze i zakupie gotowej wiaty, montaż i umiejscowienia wiaty na działce można wykonać samodzielnie i jest to bardzo proste. Gotowe wiaty garażowe zmieszczą się na każdej w zasadzie działce. Ich rozmiar można dopasować do powierzchni jaką dysponujemy. Będą świetnym rozwiązaniem do parkowania samochodu zarówno na zabudowanej działce z domem, jako po prostu miejsce na drugi samochód, jak i na niezagospodarowanej działce rekreacyjnej. Co więcej w takim przypadku mogą też służyć jako świetne miejsce do przechowywania innych rzeczy, do przygotowania grilla czy po prostu do schronienia się przed deszczem.

Wiata samochodowa z aluminium, fot. Palram pl

Kiedy sprawdzi się lepiej garaż

Są jednak sytuacje gdy garaż wolnostojący będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jeśli w bryle naszego budynku nie ma garażu, to warto rozważyć właśnie takie rozwiązanie. Ponadto gdy potrzebujemy miejsca do przechowywania cennych i mobilnych przedmiotów, takich jak drogi sprzęt ogrodniczy, etc. to zdecydowanie garaż wolnostojący zabezpieczy je lepiej.

W końcu jeśli mamy odpowiednio dużą działkę i wystarczające środki finansowe warto rozważyć drugi garaż. Wtedy w zimowe poranki nie tylko oszczędzimy sobie konieczności odśnieżania auta ale wsiądziemy  też do ciepłego wnętrza naszego samochodu.

Rodzaje wiat garażowych i jaką z nich wybrać

Wybierając wiatę możemy zdecydować się na któryś z trzech jej najpopularniejszych rodzajów. Będą to: wiata przejazdowa, wiata przyścienna i wiata wolno stojąca. Wiata przejazdowa to po prostu zadaszenia nad dojazdem do obecnego już garażu. Wiata przyścienna dobrze sprawdzi się na małych działkach. W jej konstrukcji wykorzystuje się jako jedną ze ścian – bryłę budynku. W końcu wiata wolnostojąca jest zazwyczaj przejezdna z obu stron, może posiadać ściany boczne lub jedynie zadaszenie na stelażu. Warto porównać ze sobą wszystkie modele na przykład na palram.pl.

Duża dwustanowiskowa wiata garażowa z poliwęglanu, fot. Palram pl

Decydując się na materiał z jakiego będzie nasza wiata, styl i kolorystykę warto kierować się charakterem budynku i ogrodzenia. Wtedy nowa wiata wkomponuje się idealnie w istniejące już otoczenie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024