Czytasz: Dla kulejących aniołów pobiegną i w tym roku

Dla kulejących aniołów pobiegną i w tym roku

Cały czas można się jeszcze zapisać na bieg charytatywny "Królowie u bram Aniołów".

Po ośmiu latach budowy przyszedł czas na otwarcie. W sobotę do użytku oddany zostanie "Dom Kulejących Aniołów". W obiekcie, który mieści się w Piasku pod Pszczyną, zamieszkają osoby z upośledzeniem umysłowym.

Bała się o los syna po jej śmierci 

Inicjatorką budowy domu jest Krystyna Fulawka z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Pszczynie. Pani Krystynie szczególnie zależało na powstaniu placówki. Będąc matką niepełnosprawnego syna, chce, aby miał on miejsce i dom po jej śmierci. Teraz może być już spokojna. "Dom Kulejących Aniołów" oficjalnie rozpoczyna bowiem swoją działalność.

Z tej okazji, tak jak w ubiegłym roku odbędzie się tu bieg charytatywny "Królowie u bram Aniołów". Wówczas w biegu "Mikołaje - Aniołom" udział wzięło prawie 500 osób i wszystko wygląda na to, że i w tym roku frekwencja dopisze.

KILKASET OSÓB POBIEGŁO DLA KULEJĄCYCH ANIOŁÓW

Zapisywać się można za pomocą strony internetowej: https://dostartu.pl/krolowie-u-bram-aniolow-v1999.pl.html. Wolnych zostało jeszcze 56 z 600 miejsc.

 Zbierają na wyposażenie domu 

Trasa biegu i dystanse będą takie same jak w roku ubiegłym, czyli 5 lub 10 km. Opłata startowa wynosi 20 złotych w zgłoszeniach internetowych i 30 złotych w dniu biegu. Zebrana suma w pełni przekazana zostanie na zakup ostatnich elementów wyposażenia budynku. W tym biegu nie liczy się wygrana, a dobra zabawa. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostaną nagrody. Start godz. 13, o godz. 18 w tutejszym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się natomiast uroczysta msza święta oraz koncert kolędowy w wykonaniu góralskiego zespołu "Równica".

W sobotę przez cały dzień każdy, kto będzie chciał, będzie mógł odwiedzić nowo otwarty dom.

Czytaj więcej