Czytasz: Dzięki Silesion.pl djka odzyskała konsolę

Dzięki Silesion.pl djka odzyskała konsolę

Młodej djce z Rudy Śląskiej skradziono konsolę o wartości 30 tysięcy złotych. Sprzęt został odnaleziony.

Aktualizacja:

- Dużo emocji, dużo radości.. Tyle, że nie wiem od czego zacząć. Sprzęt jest już u nas w domu, cały i zdrowy. Poszukiwania trwały 2 tygodnie i zakończyły się sukcesem - poinformowała DJ-ka.

Wcześniej pisaliśmy:

Joanna Łęcka, czyli Insomnia, to młoda djka pochodzącą z Rudy Śląskiej. Elektryzuje publiczność za konsoletą od dwóch lat. Jej styl to przede wszystkim inspirowane industrialną atmosferą śląska, energiczne i mechaniczne techno. Lubi zaskakiwać swoją publiczność, stosując w swoich setach eklektyzm i wysublimowane brzmienie. Pewnie w dzisiejszy Dzień DJa podzieliłaby się z nami swoją pasją do setów drumm&bassowych. Niestety nie zrobi tego. Rozwój jej kariery został tymczasowo zawieszony. Kobieta pożyczyła swój sprzęt mężczyźnie, który go do dziś nie zwrócił.

BEZZWROTNA POŻYCZKA

Historia bezzwrotnej pożyczki została opisana w serwisie wykop.pl przez chłopaka djki. Joanna pożyczyła sprzęt chłopakowi przez portal OLX. Spisała z nim umowę, wykonała zdjęcia dowodu osobistego. Wszystko wydawało się być w porządku. Niestety mężczyzna nie oddał drogocennego sprzętu właścicielce.

- Mój kot daje wszystkie swoje oszczędności za odnalezienie skradzionego sprzętu dj'skiego mojej dziewczyny - napisał przewrotnie na wykopie chłopak Joanny.

Chłopak oferuje 5 tysięcy złotych nagrody za znalezienie sprzętu.

SPRAWA NA POLICJI

Asia pod koniec zeszłego tygodnia zgłosiła sprawę policji w Bytomiu. Okazało się, że mężczyzna, któremu pożyczyła sprzęt jest “recydywistą z kryminalną przeszłością”. Joanna przekazała policji wszystkie dowody oraz informację o nagraniu z monitoringu, które nagrało moment przekazania sprzętu.

- Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu. Trwają poszukiwania osoby, która przywłaszczyła sobie sprzęt DJ-ski. Osoba poszukiwana nie przebywa w miejscu zameldowania. Jeśli zatrzymamy tę osobę, to będziemy mogli prowadzić dalsze postępowanie, dotyczące odzyskanie sprzętu. Trudno powiedzieć, czy poszukiwany będzie odpowiadał za przywłaszczenie sprzętu, czy kradzież - tłumaczy st. asp. Tomasz Bobrek z KMP w Bytomiu.

Policjant zaznacza, że jeśli podejrzany posługiwał się fałszywym dowodem osobistym, to sprawa może być znacznie bardziej skomplikowana i problematyczna. Dla djki najważniejsze jest jednak znalezienie cennego sprzętu.

- To jest całe moje życie. Chciałabym, żeby policja zaangażowała się mocniej w tę sprawę. Policjanci znają jego tożsamość. Wiem od ludzi, którzy do mnie piszą, że bezkarnie chodzi po mieście - tłumaczy Joanna.

Czytaj więcej