Czytasz: Dizajnerskie parkingi dla rowerów!

Dizajnerskie parkingi dla rowerów!

Za 25 mln złotych w Jaworznie zostanie wybudowana autostrada, specjalne parkingi i powstanie sieć miejskich rowerów.

Do 2019 roku mieszkańcy Jaworzna będą mogli podróżować komfortowo i bezkolizyjnie po tzw. “Velostradzie”. Dwujezdniowa autostrada dla rowerów na początek połączy Osiedle Stałe i Os. Podłęże ze Śródmieściem. W śladzie ścieżki zabudowane zostaną dwie kładki i jeden tunel, a obok nich chodnik dla pieszych. Drugi odcinek autostrady dla rowerów, który już jest budowany prowadzi od centrum przez Jeziorki do dzielnicy Ciężkowice. Trzeci odcinek, który także znajduje się na etapie realizacji łączy centrum z dzielnicą Bory.

Zobacz wizualizacje Velostrady w Jaworznie!

Z pewnością cyklistów ucieszy fakt, że pojawi się zadaszony, a co ważne strzeżony parking dla rowerów. Stanie się to dzięki przebudowie Placu Górników. W centrum, pojawią się z kolei przystanki - wiaty z zapleczem sanitarnym i punktem obsługi ruchu pasażerskiego. 200 rowerów miejskich będzie można wypożyczyć w 20 lokalizacjach.

Umowa na dofinansowanie unijne do projektu Miejskiego Centrum Integracji Transportu w Jaworznie została podpisana pod koniec grudnia. Dzięki dofinansowaniu, w wysokości 16 milionów, Jaworzno dołoży do tego projektu z miejskiej kasy 9 milionów złotych. Planowo projekt ma się zakończyć do 2019 roku.

Czytaj więcej