Czytasz: Dietą w raka! Przyjdź na specjalne warsztaty

Dietą w raka! Przyjdź na specjalne warsztaty

Odpowiednio dobrane menu, daje szansę na zwycięstwo nad nowotworem. Dziś w szpitalu na Ceglanej, będzie można dowiedzieć się o onkodiecie wszystkiego.

To, co zwykliśmy jeść często nam nie smakuje, a to, na co mamy ochotę jest często niezdrowe. O zmianie apetytu mówi wielu chorych na nowotwory. - Ja miałam ogromną ochotę na fast-foody. Niemal po każdej chemii, musiałam podjechać pod budkę z kebabami - śmieje się Sonia Badura, była pacjentka onkologii na Ceglanej, dziś już zdrowa. - I odżywiająca się lepiej - podkreśla.

- Dieta to ważna metoda leczenia - przekonują lekarze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach. Dziś, w poniedziałek 11 lutego, chcą to udowodnić. Podczas bezpłatnych warsztatów dietetycznych, które potrwają od 9:30 do 14. Warto się tu zjawić.

Chory będzie silniejszy

Co jeść, kiedy jeść się nie chce, a czym zastępować niezdrowe przekąski gdy człowieka łapie głód nie do zniesienia? - Choroba nowotworowa prawie zawsze wiąże się z zaburzeniami odżywienia - przyznają specjaliści. Z drugiej strony jednak, odpowiednio dobrane menu, potrafi wiele zdziałać. Sprawić, że chory czuje się silniejszy i zadbany. - Zdrowa dieta to większa szansa na skuteczną terapię. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla pacjentów onkologicznych specjalne warsztaty - mówi Natalia Stefańczyk, rzeczniczka prasowa katowickiego UCK.

Będzie można popróbować

Poniedziałkowe warsztaty rozpocznie prelekcja dietetyka oraz przedstawiciela firmy Nutricia na temat zdrowego odżywiania. - Każdy chętny będzie mógł również skorzystać z bezpłatnej konsultacji dietetycznej oraz poczęstować się pysznym, dietetycznym koktajlem i mazurkiem wielkanocnym - zapowiada Stefańczyk. Dodaje, że chętni będą mogli także sprawdzić parametry wagowe na specjalnej wadze z analizatorem składu ciała.

Z warsztatów nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. Każdy uczestnik otrzyma prezent-niespodziankę!

Czytaj więcej