Czytasz: "Dezember Palast" do remontu. Jak będzie wyglądał?

"Dezember Palast" do remontu. Jak będzie wyglądał?

Katowice ogłosiły właśnie przetarg.

Słynny "Dezember Palast" będzie przebudowany (wcześniej mówiło się także o możliwości wyburzenia obiektu). Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, a także elementów studium wykonalności i audytu energetycznego dla przebudowy budynku przy pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Czy tak będzie wyglądał "Dezember Palast" po przebudowie? Zobacz wizualizacje:

Ma się tam mieścić po przebudowie Miejska Sala Widowiskowa (w wyremontowanej sali koncertowej). W ubiegłym roku katowiccy urzędnicy zapowiadali, że obiekt zostanie zmodernizowany między 2019, a 2020 rokiem. 

"Dezember Palast", czyli...

Dom bez kantów, Biały Dom, Dezember Palast, Pałac Grudniowy. To określenia tego samego budynku, który zna każdy katowiczanin. Trudno go nie zauważyć, kiedy wznosi się dumnie nad Korfantym pilnującym Placu Sejmu Śląskiego. 10 grudnia 1979 roku oddano go do użytku jako gmach Centrum Kształcenia Ideowo-Wychowawczego Kadr Robotniczych. 

Budynek szybko zmienił swoje przeznaczenie. W 1983 roku w budynku utworzono Centrum Kultury z estradą, klubem i wystawami. Tak jest do dziś. Po drodze zmieniały się tylko nazwy: Górnośląska Macierz Kulturalna, Górnośląskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Dziś to siedziba Miasta Ogrodów.

Czytaj więcej