Czytasz: Deszcz ze śniegiem na północy, przejaśnienia na południu [PROGNOZA WIDEO]

Deszcz ze śniegiem na północy, przejaśnienia na południu [PROGNOZA WIDEO]

W ciągu najbliższych dni będzie pochmurno. Synoptycy prognozują opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mżawki.

W niedzielę na północy i północnym wschodzie kraju synoptycy prognozują duże zachmurzenie z opadami deszczu ze śniegiem do 1-5 litrów na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze będzie pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na południu. Wiatr okaże się słaby i powieje z różnych kierunków. Na Pomorzu synoptycy prognozują umiarkowany i dość silny wiatr z północnego wschodu.

W poniedziałek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie kraju możliwe są słabe opady śniegu, do dwóch centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C na Suwalszczyźnie, 1 st. C w centrum kraju, 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami okaże się dość silny. Wiatr rozpędzi się w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

We wtorek synoptycy zapowiadają małe i umiarkowane zachmurzenie, tylko na wschodzie może być okresami duże, z niewielkimi opadami śniegu, do 1-2 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. Celsjusza na Podkarpaciu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 3 st. Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z północy.

W środę będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje z kierunków północnych i wschodnich. Okaże się słaby i umiarkowany, a na zachodzie okresami dość silny.

Czwartek zapowiada się pogodnie, tylko na zachodzie może być pochmurno z opadami deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Termometry wskażą maksymalnie od -5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który rozpędzi się w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

źródło: TVN Meteo/x-news